Būstas

Spintos pasirinkimas – ieškoti parduotuvėje ar užsisakyti individualiai?

spintosSpintos pasirinkimas – atsakingas žingsnis. Tai keletą funkcijų atliekantis baldas. Į spintą sutalpinami įvairūs rūbai ir kiti daiktai, ji taip pat puošia interjerą. Paprastai šis pirkinys tarnauja ilgai, todėl apsispręsti, kokį produktą įsigyti, dažnai nėra lengva. Ir apskritai – gal verčiau kreiptis į baldų gamintojus, kurie suprojektuotų gaminį, išpildysiantį visus poreikius?

Taigi, ką rinktis – patrauklią parduotuvėje stovinčią spintą ar pokalbį su specialistais, kurie užsirašys matmenis, leis peržiūrėti spalvų paletę, pasižymės lentynų skaičių, durų rankenų modelį ir t.t.? Tuoj aptarsime vieno bei kito būdo privalumus ir trūkumus, ir viskas paaiškės.

Labai dažnai pirkinio pasirinkimą lemia laiko bei pinigų sąnaudos. Šioje situacijoje išimties nėra. Vis dėlto pastaruosius skaičius palyginti nelengva. Jei atrodo, kad parduotuvėje rasite patrauklų baldą ir iškart jį parsivešite namo (arba tą pačią dieną pirkinys bus atvežtas darbuotojų), gali tekti nusivilti. Tikėtina, jog reikės apkeliauti kelias prekybos vietas. Kita vertus, jei parduotuvės asortimentas matomas internete, tikriausiai pavyks atrasti „simpatiją“ būnant prie kompiuterio, o nuvykus į parduotuvę (ar tiesiog internetu) ją nusipirkti.  Spintą užsakius, jos teks palaukti. Ar ilgai? Terminai priklauso nuo konkrečių gamintojų. Svarbiausia rasti patikimą, kad darbas būtų atliktas laiku.

Kalbant apie pinigus, įprasta manyti, jog spintos pagal individualius poreikius yra brangesnės. Šioje vietoje nereikėtų pamiršti žodelio „bet“. Juk užėjus į parduotuvę ir apžvelgiant baldus kainos kyla priklausomai nuo išvaizdos, medžiagų bei funkcionalumo. Tą patį galima pasakyti apie užsakymo procesą. Kylant poreikių kartelei didėja ir kaina. Kaip jau minėta, šiuos skaičius sunku tiksliai palyginti. O ir pinigų sąvoka kiekvienam suprantama skirtingai. Jei vienam 30 Eur skirtumas atrodo svarus argumentas, tai kitas tokią sumą vertina kaip vaikišką.

Spintos pasirinkimo temą derėtų aptarti ir iš poreikių pusės. Nors baldų asortimentas įvairiose parduotuvėse nemažas, tačiau pirkėjas gali tikėtis kažko išskirtinio. Ne visi namai yra standartiniai, tad galbūt parduodamos spintos yra per aukštos, gal norima išskirtinės formos ar dizaino. Tokiu atveju išdėstomi reikalavimai, sužinoma kaina bei terminas. Gaunamas toks baldas, apie kokį buvo svajota. Bet vėlgi gali tekti paieškoti, kur užsisakyti, kadangi turbūt ne visur pasiūlys būtent tokią spalvą, kuri labiausiai tiktų, ar per aukštą kainą.

Žmonių poreikiai nevienodi. Tai puikiai iliustruoja jų elgesys parduotuvėse. Itin pedantiškam asmeniui gali būti sunku išsirinkti iš siūlomo asortimento. Na, o radus patinkantį gaminį nesunku tikėtis frazės „per brangu“. Tuomet vertėtų pasižvalgyti, ką siūlo įmonės, gaminančius baldus pagal individualius poreikius. Kas žino, gal netgi pavyks gauti produktą pernelyg neištuštinant kišenės.

Kad ir kaip norėtųsi aiškiai pasakyti, ar pirkti jau pagamintą baldą, ar užsisakyti individualiai, pernelyg daug aspektų įeina į šią sritį ir neleidžia prieiti prie vieningos išvados. Verta nebent paskatinti viską gerai apgalvoti. O pamąsčius vis tiek ateis kažkoks sprendimas.