Įvairenybės

Spintos pigiau

Spintos pigiau 

Spintos pigiau
Spintos pigiau

Kad ir kur gyventum, ilgesnį laiką be spintos išsiversti būtų sunku. Juk nelaikysi visų drabužių ir kitų daiktų, sumestų į kampą ar lagaminą. Smagu, kai kreditinė kortelė pilna skaičiukų, reiškiančių nemažą sąskaitą. Tuomet gali nueiti į artimiausią baldų parduotuvę ir išsirinkti pirmą pasitaikiusią spintą. Arba panaršyti internete ir užsisakyti spintą, net kojos neiškėlęs iš namų. Tačiau prieš pirkdami kai kurie žmonės gerokai paieško, kur parduodamos spintos pigiau. O dar kiti domisi visai ne kaina, o… spintos istorija.

Studentiškos paieškos 

Su tokiomis paieškomis susidūrė ir dvi filologijos studentės Asta ir Gerda. Vos atsikrausčiusios į Vilnių, pirmajame kurse, jos išsinuomojo pigų butuką praktiškai be jokių baldų. „Tuo metu manėme, kad išsiversime ir be spintos, normalios lovos. Ką čia – pasitiesime čiužinius, spintą atstos kelios kėdės. Kad tik pigiau būtų… Bet greitai pamatėme, kad klydome. Visur buvo toks chaosas, pilna dulkių. Nusprendėme nusipirkti kad ir prastoką, bet pačią pigiausią spintą, kokią tik rasime. Aišku, mums labiausiai rūpėjo naudotos spintos. Apėjome komisus. Nustebome, kad ten brangoka… Tada pažiūrėjome, ką žmonės siūlo internetu. Ir tikrai – spintos internetu pasirodė gerokai pigesnės“, – pirmuosius mėnesius didmiestyje prisimena dabar jau ketvirtojo kurso studentės Asta ir Gerda. Jos sako, kad internetu tikrai spintos pigiau nei parduotuvėje – ar tai būtų naudotos spintos, ar naujos.

Šeimyninės spintos darna 

Savo autoservisą turintis Arnas pinigų turi daugiau nei studentės. Visgi ir jis sako, kad pinigais nelyja, nesinori už spintą sumokėti viso mėnesio algos. Todėl teko paieškoti, kur spintą įsigyti pigiau. Arno šeimai neseniai prireikė  naujos spintos į prieškambarį. Jiems norėjosi modernaus, šiuolaikiško baldo. Be to, spinta turėjo būti talpi, kad Arno žmona Gailė pagaliau nesiskųstų, kur dėti žiemines striukes vasarą ir vasarinių basučių kolekciją žiemą. Truputį paieškoję, jie nusprendė, kad tinkamiausios šeimai yra spintos stumdomomis durimis. Arnas sako, kad šios spintos puikiai išnaudoja erdvę. O tai, kad durų atidarinėjimas nereikalauja, jog šalia esantis žmogus pasitrauktų, jo šeimai ypač patiko. „Būna, rengiamės visa šeima – aš, žmona ir trys vaikai, ir stumdomės, kai vienam prireikia striukės, kitas daro kitas duris, ieškodamas pirštinių. Dabar ruošiamės išvažiuoti ramiau ir viskas vyksta greičiau. Galima sakyti, kad spintos su stumdomomis durimis net ramybę šeimoje užtikrino“, – juokauja autoserviso savininkas Arnas iš Vilniaus.

Grafaitės palikimas 

Spintų prireikia visiems žmonėms. Ir visi jie kelia skirtingus reikalavimus. Štai Genutei iš Kretingos neseniai prireikė miegamojo spintos. Tačiau ne bet kokios. Anksčiau baldų restauratore dirbusi moteris savo namuose nori matyti tik vertę turinčius daiktus ir baldus. Žinoma, pageidautina, kad jie kainuotų kaip įmanoma pigiau. Vis dėlto kur kas svarbiau Genutei yra kokybė ir baldo istorija. Dėl to ji ieškojo, ne kur parduodamos spintos pigiau, bet kur rasti jų senoviškų, originalių, menančių ne vieno žmogaus likimą. Taip vienoje antikvarinių baldų parduotuvėje ji surado spintą, kurios vidinėje durų pusėje išraižytos visų ją turėjusių žmonių pavardės. Genutė didžiuojasi, kad pirmoji savininkė buvo grafaitė iš Lenkijos, matyt, ištekėjusi už kokio lietuvių grafo ir atsivežusi spintą kaip kraitį.

Įvairūs poreikiai 

Taigi spintos – tai ne tik paprasčiausias baldas, bet ir žmogaus gyvenimo būdo, poreikių, estetinio supratimo išraiška. Vieni ieško pačios paprasčiausios ir pigiausios spintos, internete įvesdami spintos pigiai kaina ar spintos pigiau. O kiti didžiuojasi prosenelių paliktomis spintomis ir saugo jas kaip ypatingą daiktą.