Įvairenybės

Spintų rūšys

Spinta – tai daiktas, kurį kasdien naudojame ir turime praktiškai kiekvienoje savo namų ir biuro patalpoje. Šiame straipsnyje apžvelgsime visas spintų rūšis ir trumpai aprašysime kiekvienos iš jų paskirtį bei panaudojimo būdus.

Biuro spintos – tai būtinas kiekvieno biuro elementas. Kiekviename biure yra daugybė skirtingų dokumentų ir kitų įvairių daiktų, kuriuos reikia ne tik tvarkingai sudėti. Svarbu, kad būtų sistema. Taigi, biuruose labai dažnai būna spintos, skirtos būtent patogiam dokumentų tvarkymui. Jos turi didelius stalčius, kuriuose telpa daugybė dokumentų.

Miegamojo spintos atlieka kitą funkciją. Tai baldai, kuriuos naudojame patalynės ar drabužių laikymui. Labai patogu, jei miegamojo spintoje yra speciali vieta patalynei. Tuomet nereikia pirkti lovos, kuri turėtų skyrelį patalynei. Tai leidžia įsigyti patogesnę ir ilgaamžiskesnę lovą be judančių detalių. Taip pat miegamojo spintoje galima laikyti ir drabužius. Iš karto iššokę iš lovos ir atlikę rytinius tempimo pratimus galėsite susirasti rūbus, kuriuos šiandien būsite apsivilkęs namie. Kitiems rūbams vieta yra prieškambaryje.

Prieškambario spintos dažniausiai yra skiriamos rūbams, kuriuos velkatės eidami iš namų. Priimta, kad prieškambario spinta būtų aukšta, iki pat lubų. Tai leidžia joje laikyti pakabintus paltus ir sukneles. Taip pat laisva erdvė po rūbais gali būti panaudota sudėti įvairiems daiktams, kurių taip pat dažnai reikia. Ten dažniausiai laikomi batai ar tvarkingai į dėžes supakuoti namų apyvokos daiktai. Šių laikų modeliai dažnai turi slankiojančias duris. Tokio tipo durys padeda sutaupyti erdvės.

Virtuvės baldai yra vieni dažniausiai naudojamų baldų visuose namuose. Žmonės kasdien valgo, todėl kasdien turi užsukti į patalpą, kurioje maistas yra gaminamas. Virtuvės spintelėse dažniausiai yra laikomi kasdien reikalingi puodai ir keptuvės ar kiti indai. Tuo tarpu stalčiuose yra sudėti peiliai, šaukšteliai ir šakutės. Be šių įrankių joks šiuolaikinis žmogus išsiversti negali. Nustatyta, kad praktiškai namie tik nakvojantys žmonės dažniausiai naudojasi būtent virtuvėje esančiais baldais. Taigi, į virtuvės baldus, kaip į dažniausiai naudojamus, verta investuoti.

Svetainės spintos. Šie baldai atlieka ne tik praktinę, bet ir estetinę funkciją. Nuo seno svetainė yra ta vieta, į kurią susirenka visa šeima, giminės, kaimynai ir draugai. Tokių susirinkimų metu žmonės visada atkreipia dėmesį į šeimininko namuose vyraujančią tvarką. Tuo tarpu šeimininkai visada stengiasi tvarką palaikyti ir parodyti pačius gražiausius savo turimus daiktus. Tarp šių daiktų yra ir svetainės baldai.

Žinoma, noras pasirodyti prieš kitus nėra vienintelė priežastis, kodėl svetainėje dažniausiai yra gražiausi baldai. Svetainėje ir patys šeimininkai praleidžia daug laiko. Kiekvienas civilizuotas žmogus siekia sukurti aplink save grožį.

Be jau išvardintų spintų, kurios kiekvienam iš mūsų yra gerai pažįstamos, yra kuriami ir kitokie baldai. Tai specialios paskirties spintos, kurios dažnai gaminamos tik pagal užsakymus ir tik rankomis. Vienas geriausių tokios spintos pavyzdžių: spinta vyno buteliams. Tokios spintos yra gaminamos iš specialios medienos pagal viduramžių amžius siekiančias technologijas. Jose yra sukuriamos specialaus dydžio laikikliai vyno buteliams saugoti. Senovės didikų rūmuose tokio tipo baldai yra dažnas radinys. Taip pat yra rūmų, kur šie daugelį metų išgyvenę baldai sėkmingai juos restauravus yra naudojami pagal paskirtį.

Kaip ir vyno buteliams skirtos spintos, dažnas radinys yra spintos su slėptuve. Iš pirmo žvilgsnio paprastoje spintoje yra sukuriamos antros durys, kurios slepia dažniausiai šeimininkės papuošalus ir kitus turtus.

Taigi, iš pirmo žvilgsnio apie elementarų ir paprastą bei kasdien mūsų matomą daiktą, kaip spintą, galima atrasti įdomių faktų.

Spinta