Įvairenybės

Statybiniai blokeliai

Statybiniai blokeliai Jūsų namui 

Statybiniai blokeliai
Statybiniai blokeliai

Visi statantys namus gali drąsiai pasakyti – statybiniai blokeliai yra puikus išradimas. Mažai kas namams statyti besirenka plytas, kurias pastaruoju metu išstūmė blokeliai. Kuo jie tokie geri? Ir ar tikrai jų kokybe galima pasitikėti?

Lyginti sudėtinga 

Blokelius parduodančios įmonės atstovas Karolis teigia, kad abejoti blokelių kokybe galima tik tuomet, kai kalbame apie nepatikimos firmos gaminius. O ir šiaip statybinių blokelių rūšių yra keletas. Kas vienam auksas, kitas tą gali greitai supeikti. Dėl to pokalbis apie blokelius gana sudėtingas, nes daug ką čia lemia tiesiog skonio ir įsitikinimų reikalas. Štai statybininkas Andrius yra susidūręs su visų tipų blokeliais: keraminiais, keramzitiniais, silikatiniais ir t. t. Ir kiekvienas jų turi savo pliusų ir minusų. 

Savi pliusai ir minusai 

Andrius sako, kad keraminius blokelius dažnai renkasi į natūralumą linkę žmonės. Jiems patinka ir tai, kad šie statybiniai blokeliai turi didelę šiluminę varžą. Juos šiltinti, palyginus su kitais blokeliais, reikia mažiau. Tačiau neapšiltintų keraminių blokelių fasadinė pusė, laikui bėgant, gali pradėti byrėti. Apie keramzinitinius blokelius statybininkas Andrius atsiliepia gerai vien todėl, kad jie lengvi ir lengvai pjaustomi, o kaip statybinė medžiaga – patvarūs, ilgaamžiai. Tačiau jei svarbiausias kriterijus yra šiluminė varža, tai, tarkime, akytono betono blokeliai yra šiltesni už keramzitinius. Taip pat ir apie kitus blokelius galima pasakyti ir pliusų, ir minusų. Pasirinkimas bet kokiu atveju yra individualus, nulemtas tam tikrų aplinkybių, poreikių.

Skirtingos kainos 

Specialistas Karolis sako, kad ir blokelių kainą palyginti sudėtinga. Jei norima objektyviai įvertinti kainos skirtumus, reikėtų lyginti bent jau panašių savybių blokelius. Be to, imti vienodą matą, geriausia – kvadratinius metrus. Mat dažnai pardavėjai kainą pateikia skirtingai. Vieni rašo kainą už vienetą, kiti – už kubą ar pan. Jei neatsižvelgdami į skirtingus blokelių parametrus lyginsime visus iš eilės gaminius, statybiniai blokeliai kaina gali gerokai skirtis. Tačiau tiesa ta, kad tai neleis pasirinkti geriausios kokybės, nes kaina jos tiesiogiai neatspindės. Visų pirma reikia išsirinkti pačius tinkamiausius konkrečiai jums blokelius, o tada jau verta pasidairyti ir kur pigiausia juos įsigyti. Jei pavyks pamatyti kur nors internete sklandančius užrašus statybiniai blokeliai akcija – jums gali pasisekti reikalingą gaminį įsigyti kur kas pigiau.

Sertifikuoti gaminiai 

Ekspertai sako, kad būtina skirti laiko išsirinkti geriausius gaminius, nes statybiniai blokeliai yra pagrindinis statinio patvarumo elementas. Nuo to, kaip ir iš ko bus sumūrytos sienos, priklausys daug kitų namo dalykų – drėgmės, šilumos, šalčio poveikiai ir pan. Be minėtų blokelių, itin populiarūs taip pat yra tokie statybiniai blokeliai kaip dujų silikato ar betoniniai. Taigi, blokeliai tikrai labai įvairūs, ir juos pasirinkti reikia išmanymo. Specialistai pataria pasidomėti, ar statybiniai blokeliai, kuriuos ketinate įsigyti, tikrai sertifikuoti pagal Europos Sąjungos ir Lietuvos reikalavimus. „Kaip ir visos statybinės medžiagos, blokeliai turi būti sertifikuoti, t. y. atitikti tam tikrus reikalavimus dėl jų patvarumo, patikimumo, saugumo naudoti. Tik tada, kai pats vartotojas domėsis įsigyjama preke, jis galės apsisaugoti nuo nekokybiškos produkcijos“, – aiškina statybinių blokelių pardavimu užsiimančios įmonės atstovas Karolis.

Dalijasi patirtimi 

Statybininkas Andrius visiems, ketinantiems statyti namą ir galvojantiems, kokius blokelius pasirinkti, pataria paskaityti atsiliepimų internete. Yra netgi specialūs forumai, kuriuose žmonės dalijasi patirtimi. „Ir aš pats kartais pakomentuoju kai ką, pasakau tai, ką esu pastebėjęs darbe“, – sako Andrius. Jo manymu, statybiniai blokeliai vis tiek yra geriausias pasirinkimas, ypač tiems, kas nusprendė statyti namą patys. Blokelius mūryti nėra labai sudėtinga, svarbiausia prieš tai apsispręsti, ko jums reikia ir ką leidžia sąskaita banke.