Pastebima tendencija, kad ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse šildymo paslaugos nuolat brangsta. Jei ir bus kiek pakoreguota šildymo kainų skaičiavimo metodika, sąskaitos vis tiek sumažėtų nežymiai, vos iki keliolikos procentų. Norint, kad namuose šaltuoju metų sezonu būtų šilta, apšiltinti būtina ne tik namo sienas, pamatus, bet ir stogą ar pastogę. Daugelio senų namų problema – ištrupėję, suskilę fasadai, pro kuriuos skverbiasi šaltis. Stogo šiltinimas būtinas dėl vienos gana paprastos priežasties: šiluma iš namo išeina per nesandarų stogą, nes ji paprastai kyla į viršų. Specialia termovata galima apšiltinti stogo konstrukciją – tiek iš vidaus, po gegnėmis, tiek ir iš išorės, prieš dengiant šiferį ar specialias plokštes.
Dažnai, jei keičiamas stogas, dedama jau savaime sandari stogo danga, tad jai papildomo šiltinimo nebere
ikia. Dedant stogą, gali būti purškiama ir speciali vata, apšildanti namo pastogę. Būdų yra daug ir įvairių. Problemų mažiau, jei stogas keičiamas – vienu metu atliekami ir keitimo, ir apšiltinimo, ir stogo apdailos darbai. Stogo šiltinimas gali būti atliekamas ir iš lauko pusės, kai apšiltinimo medžiagų plokštės klojamos ant stogo konstrukcijos po čerpėmis arba ant monolitinės dangos. Išoriniam stogo šiltinimui tinkama medžiaga – tai poliuretanas, kuris atsparus temperatūros pokyčiams, izoliuojantis drėgmę, neleidžiantis garuoti šilumai bei ekologiškas. Be to, poliuretanas klojamas taip, kad neliktų tarpelių ir kampučių, pro kuriuos skverbtųsi šiluma.
Daugelis stogo šiltinimo medžiagų, kaip ir minėtasis poliuretanas, izoliuoja ne tik šilumą, bet ir garsą. Jei stogas jau uždengtas, o palėpė dar tik įrenginėjama, rekomenduojama šiltinamąsias medžiagas kloti tarp gegnių. Šiuo atveju neprarandama naudingojo ploto ir stogo šiltinimas tampa išties efektyvus. Iš vidaus stogą šiltinti galima net ir šaltą žiemą ar rudenį, nes oro temperatūra vidiniam pastogių šiltinimui jokios įtakos nedaro. Pastogėms šiltinti tinka ekovata, kurią dažniausiai renkasi Skandinavijos šalių, kanados gyventojai. Ekovata padeda izoliuoti šilumą ir garsą, tai ekologiška šiltinimo medžiaga, pagaminta iš sveikatai nekenksmingų sudėtinių dalių. Ekovata šiltinama sausuoju ir šlapiuoju būdais, priklausomai nuo tam tikrų atvejų. Abiem būdais šiltinant nelieka oro tarpelių ir neužpildytų medžiaga kampučių.