Žaislai vaikams padeda ne tik gerai jaustis, bet ir augti sparčiau tobulėjant. Žaidimų pagalba lavinama fantazija, išryškėja vaikų elgsena, vaikiškos savybės ir galimybės. Mokydamiesi iš aplinkinio pasaulio vaikai tarsi atspindi dabartinio laikotarpio kultūrą ir dvasią. Šiuolaikiniai žaislai veikiami įvairių informacinių technologijų vaikus skatina domėtis daug modernesniais žaidimais. Nors mažėja vaikų susidomėjimas natūraliu, gyvuoju pasauliu, tačiau žaidimų palydovais vis dažniau tampa novatoriškesni žaislai, tokie kaip radijo bangomis valdomi lėktuvai ar automobilių modeliai. Su kiekviena karta vaikų žaislai tampa vis labiau išmanesni ir pliušiniai meškučiai kartais atlieka tik saldaus miego saugotojo vaidmenį.
Daugumos šiuolaikinių žaislų pagrindinė funkcija yra mechaninė ir tie žaislai, kuriais kopijuojama natūrali šeimos aplinka tampa mažiau paklausūs. Vaikams nebeužtenka paprastų žaislų, kurie neskleidžia garsų ar nejuda, dėl to nebeužtenka ir vietinės žaislų rinkos. Šiuo metu pasaulyje žaislų gamybos lyderės pozicijas sėkmingai užkariavusi Kinija. Ši šalis pagamina apie 80 procentų visų pasaulių žaislų. Per šiuos žaislus vaikai supažindinami su kitų šalių gyvenimo būdu bei kultūra, tačiau reikia vengti tokių žaislų, kurie sukelia kovingumo ar brutalumo jausmus. Dalis šiuolaikinių lėlių nuo pat mažens tarsi uždeda mergaitėms rožinius akinius ir formuoja iškreiptą etninių vertybių suvokimą, kai tuo tarpu pamirštami tautinį identitetą padedantys formuoti žaislai. Kita dalis elektroninių žaislų net ignoruoja pagrindines žmogaus vertybes. Vaikai kartais gali nesuprasti, ką reiškia vertinti gyvybę, kai žaisluose ją įmanoma atkurti tiek kartų, kiek vaikui norisi. Dabartinis pasaulis tarsi sukasi užburtoje vis naujų technologijų ir išradimų karuselėje, dėl to ir vaikai žaidimų pagalba nori pasijusti tikrais išradėjais, konstruotojais ar šiuolaikinių laidų personažais.
Mados vyrauja ne tik drabužių modeliuose, bet ir žaisluose, todėl vaikams svarbu neatsilikti šiame dideliame žaidimų pasaulyje. Turėti vieną ar kitą daiktą vaikams svarbu dažniausiai dėl to, kad „jį“ jau turi kitas draugas ir norisi neatsilikti. Madingi žaislai – didelis tėvelių piniginių skausmas, tačiau neatsiejama socialinės vaiko raidos dalis. Ypač pasipuikuoti naujais žaislais mėgsta mergaitės, nes jos labiau reaguoja į televizijos reklamas bei įvairias laidas.
Vaikams užtenka vos kelių minučių ir jų vaizduotė žaidimo metu persikelia į nerealų gyvenimą ir neįprastus vaidmenis. Nieko nuostabaus kai šiais laikais vaikai dažniau vaidina serialų suaugusiems personažus nei princus ar princeses. Tačiau tėvai turėtų bent akies krašteliu stebėti vaikų žaidimus ir prireikus pasikalbėti su vaikais, nukreipti juos tinkamesne žaidimų kryptimi.
Šiame amžiuje moderni ir sparčiai besivystanti visuomenė didžiuojasi informaciniais ir komunikaciniais pasiekimais, kurie turi įtakos ir vaikų žaislams bei žaidimams. Tačiau juk būtent mes, suaugusieji, mažiesiems perduodame savo žinias ir patirtis. Vaikai tai tarsi šiuolaikinės civilizacijos atspindys, kurių žaidimai neapsieina be spaudos leidinių, televizijos ir filmų personažų. Pačiais smagiausiais vaikiškais pasaulio pažinimo džiaugsmais išlieka noras tyrinėti ir nugalėti sunkumus. Šiam tikslui kuriami tokie žaislai, kurių pagrindu tampa šiuolaikinės technologijos ir noras tobulėti. Daugelis dabar jau suaugusių vyrų dar pamena, kaip vaikystėje norėjo žaislinio lėktuvo ar malūnsparnio. Dabartinė technikos ir technologijų epocha pasirengusi vaikams suteikti tiek džiaugsmo, kiek tik gali įsivaizduoti jų maži ir dideli fantazijų pasauliai. Mergaitės žaidžia gražiausiomis lėlėmis, puošia jas madingais rūbais ir apgyvendina įspūdinguose lėlių namuose. Berniukai dangų raižo svajonių aitvarais, o radijo bangomis valdomi lėktuvai neretai tampa net pačių tėvelių pomėgių dalimi.