Šunų maistas
Laisvalaikis / Pomėgiai

Subalansuota šunų mityba

Šuniui taip pat yra svarbi sveika ir subalansuota mityba. Gyvūnui, kaip ir žmogui reikalinga energija visai dienai. Kadangi mūsų augintiniai nemoka kalbėti, galime pamatyti tik tam tikrus veiksmus jeigu jam yra kažkas negerai. Nereikėtų pamiršti pagalvoti apie mitybą, gal pakeitus kelis dalykus joje, šunelis jaustųsi daug geriau.

Taigi, kas yra reikalinga šuniui, kad jis augtų sveikas ir laimingas.

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie svarbiausius dalykus mityboje ir koks šunų maistas yra labiausiai subalansuotas, kad šuo būtų sveikas ir nesirgtų.

Maitinimo patarimai

Kiekvieno augintinio organizmas skirtingas, nepriklausomai ar tai būtų katė ar šuo ar žiurkėnas. Tad būtina atsižvelgti ne tik į tai, koks tai gyvūnas, tačiau ir kokia jo veislė, amžius, ir aplinka kurioje gyvena augintinis. Tikslios dietos šunims sukonkretinti neįmanoma, tačiau galima įvardyti kelias bendras mitybos gaires:

Šunų maistas

 • Mitybos dažnumas – dauguma veterinarų sutinka, jog 2-3 valgymo kartai per dieną – pakankamas kiekis. Tuo tarpu itin jauniems šuniukams reikia valgyti žymiai daugiau, paprastai, 3-6 kartus per dieną.
 • Ėdalai, graužtukai – sausi ėdalai ir graužtukai gali būti puikus skanėstas šuniui. Tačiau, nereikia augintinio maitinti vien jais. Mokslininkai rekomenduoja neviršyti 10 proc. kalorijų paros normos šuniui, gaunamų iš šių produktų.
 • Nepamirškite gaminti namuose – nors kartais ir patingime, nereikėtų pamiršti šuneliui iškepti naminio maisto iš šviežių produktų. Kaip žinia, tinkamas racionas šviežio maisto gali tinkamai pasotinti augintinį ir suteikti jam pakankamai energijos.

Kokių produktų vengti?

Jei šuo alkanas, didelė tikimybė, kad jis valgys bet ką kas jam papuola. Deja, yra nemažai žmogiškų produktų kurie šunims gali labai pakenkti.

Kaip labai blogi produktai yra įvardijami šie:

 • Šokoladas
 • Vynuogės/Razinos
 • Svogūnai
 • Vaisiuose ar daržovėse esančios sėklos
 • Maisto produktai su kofeinu ar alkoholiu
 • Mielinė tešla
 • Itin riebus, sūrus maistas
 • Citrusiniai vaisiai

Jei šių produktų vengsite ir gaminsite daugiau namuose – jūsų šuniukas ne tik padėkos už skanų patiekalą, tačiau kartu bus sveikesnis ir energingesnis.

Ką daryti jei neturiu laiko gaminti?

Būna dienų, kuomet užtrunkame darbe, atsiranda kitų reikalų ir sunku rasti jėgų dar pagaminti ir vakarienę mūsų augintiniui. Kartais paprasčiau tampa tiesiog atidaryti konservų pakelį ir jį supilti augintiniui į dubenėlį.

Tačiau egzistuoja puikių ir universalių pašarų, kurie gali būti naudingi, turbūt, bet kokiam šuniui. SPECIFIC šunų maistas – tai vitaminais ir mineralais prisotinta maistų linija kurią rekomenduoja ne vienas veterinaras ir šunų mitybos specialistas. Jų nereikia papildomai apdoroti, jie skirti iš karto maitinti augintinį. 

Puikiai subalansuotas racionas tinka įvairaus amžiaus šunims nuo jaunėlio iki oriai senstančio vyresnio šuns. 

Be to šie pašarai yra pritaikyti ir šuniukams kurie turi sveikatos sutrikimų. Jei po apsilankymo pas veterinarą ieškote specialaus maisto, kol šuniukas pasveiks – SPECIFIC kaip tik jums.

Pabaigai

Trumpai apibendrinant rūpinkimės augintinio sveikata, ne tik jį glostydami ir mylėdami, bet ir maitindami sveiku ir subalansuotu maistu skirtu būtent jiems. Maitinkite kokybišku maistu, o kartais ir kažką pagaminkite. Pasidomėkite ir venkite produktų, kurie nėra tinkami gyvūnams.