Medicina / Sveikata

Sulieknėk prieš Rugsėjį!

Moksleiviams ir studentams Rugsėjis asocijuojasi su naujais mokslo metams, jų tėveliams taip pat, kitiems žmonėms – atostogų pabaiga ir naujų darbų pradžią ar senų tąsa.

Deja, nėra taip lengva po vasaros atostogų ir pramogų įsisprausti į įprastus darbui rūbus ar uniformas, todėl prieš Rugsėjį ne vienam žmogui tenka pasidomėti apie galimybę sulieknėti.

Dažniausiai svorio metimas siejamas su dietomis. Savaime suprantama, dietos yra vienas efektyviausių būdų numesti svorio, todėl apie jas daug kalbama, o jų įvairovė leidžia pasirinkti sau tinkamą ir priimtiną.

Kaip bebūtų gaila, dietos kartais tėra laikinas sprendimas. Kad netektų gailėtis prastais dietos rezultatais siūlome tuo pačiu metu ne tik laikytis vienos ar kitos dietos, bet ir pasireguliuoti savo mitybą, koreguoti ar naujai susidaryti sistemą, nusistatyti ir suplanuoti laiką, kuriuo būtų patogu valgyti tiek darbo dienomis, tiek savaitgaliais.

Be kita ko, vienas svarbiausių priedų prie dietos ir mitybos sistemos – sportas. Be abejo, nereikalingas profesionalus sportas, tačiau nesudėtingi pratimai, mankšta, bėgiojimas, važinėjimas dviračiu ar net pasivaikščiojimas parke su keturkoju draugu puikiai padeda numesti svorio.

Paaugliams, norintiems sulieknėti, reikėtų tai daryti ypatingai atsargiai. Augančiam organizmui reikia daug ir įvairių medžiagų, kurias neretai itin riboja dietos, todėl siūloma nesirinkti jokių dietų, o daugiau laiko skirti sveikos mitybos susidarymui, fizinei veiklai.