Verslas / Ekonomika

Supažindinkite vaikus su pinigais

Vaikus reikia supažindini pinigus iš karto po to, kai jie išmoksta skaičiuoti. Dauguma tėvų daro klaidą delsdami. Verčiau imkitės aktyvios rolės kuo greičiau, kitaip vaikai gali išsiugdyti ydingus įpročius.

Kalbėkite su vaikais apie pinigus ir jų vertę. Būtina apšviesti juos apie tai, kaip reikia taupyti ir išmintingai juos leisti. Tai būtina daryti rodant teigiamą savo pavyzdį.

Išmokykite atskirti norus ir poreikius. Paprasti norai nusipirkti saldainį ar norimą žaislą turi būti atskirti nuo poreikių sveikai papietauti ar nueiti į teatrą. Skiriasi pinigų išleidimo suteikiama vertė. Šie įgūdžiai padės jiems ateityje priimti protingus sprendimus.

Išmokinkite nusistatyti tikslus. Nesvarbu žmogus yra senas ar jaunas, jei jis neturi tikslų jis retai kažką pasieks. Padėkite vaikui taupyti daiktams, kurie jam yra reikalingi. Kitu atveju vaikai ateityje gali per daug susižavėti tokiais dalykais, kaip kreditai ir paskolos. Būtina ugdyti atsakomybę.

Atskirkite taupymo ir pinigų leidimo sąvokas. Paaiškinkite, ką jiems gali suteikti nuoseklus taupymas ir, kad norint to pasiekti reikia atsisakyti iš pirmo žvilgsnio labai norimų dalykų ir betikslių išlaidų. Galite netgi tapti mažuoju šeimos banku: mokėkite vaikui palūkanas už pinigus, kuriuos jis laiko savo banko sąskaitoje. Tai padės suprasti taupymo naudą ir ugdyti teigiamus įpročius.

Sunku sutaupyti pinigų, jei jų neturi. Duokite vaikui šiek tiek daugiau pinigų nei jam gali prireikti. Pavyzdžiui vaikas nori nueiti į kiną ar teatrą ir prašo dešimties litų. Duokite jam vienuolika, tačiau patarkite atliekamą litą atsidėti. Tai 10 procentų taupymo metodas.

kreditai

Jau minėjome, kad vaikas gali turėti banko sąskaitą. Nusiveskite vaiką į banką ir atidarykite sąskaitą kartu. Išmokykite elementarių piniginių funkcijų. Tiesa, nereikia drausti leisti pinigus jiems reikalingiems pirkiniams. Tai gali atbaidyti nuo taupymo. Verčiau leiskite suprasti pinigų vertę. Leiskite vaikui pačiam priimti finansinius sprendimus.

Pasiimkite vaiką kartu, kai atliekate didelius ar mažus pirkimus. Parodykite, kaip vyksta derybos turguje ar kaip kaina įtakoja perkant didelius pirkinius, kaip naują baldų komplektą.