El. Parduotuvės

Susipažinkime- kas yra medvilnė?

Medvilnė, vienas iš labiausiai pažįstamų audinių. Minkšta, patogi, dažniausiai naudojama drabužiams visame pasaulyje.

Medvilnės pramonė yra viena paklausiausių ir užtikrina ekonominį stabilumą šaliai, kuri ją transportuoja. Ką mes darytume, jei medvilnės nebūtų? Kadangi medvilnė lamdosi, į ją dažniausiai pridedama poliesterio, kuris padeda geriau skalbti audinius ir juos nešioti. Pastaraisiais dešimtmečiais buvo atrasta, kad poliesteris, nors ir palengvina medvilnės priežiūrą, tačiau sumažina medvilnės teikiamą šilumą. Dėl šios priežasties, šiuolaikiniai vartotojai nori tikro audinio- tikros 100%  medvilnės. Medvilnės pramonė sparčiai vystėsi, todėl dabar tai vienas patogiausių audinių, kurį lengva skalbti ir nešioti.

Medvilnės audinys gaunamas iš medvilnės augalo sėklų. Augalo skaidulos centre yra tuščiavidurės, o atidžiau pasižiūrėjus per mikroskopą atrodo kaip susisukęs kaspinas.

Medvilnė gali sugerti 24-27 kartaus didesnį vandens kiekį, nei sveria pati ir yra patvaresnė šlapia, nei sausa. Medvilės audinys gerai ir greitai sugeria prakaitą, o tai leidžia kūnui „kvėpuoti“. Šis audinys taip pat gerai naudojamas aukštose tem,peratūrose ir puikiai sugeria dažus, todėl lengva išgauti ryškias spalvas.
Norint atgauti baltą audinio spalvą, galima lengvai  naudoti baliklį, tačiau būtina atminti, kad balikliai gali sureaguoti chemiškai ir sukurti gelsvą atspalvį arba nubalinti spalvotas audinio detales.

Medvilninius audinius taip pat galite virinti ir kitaip sterilizuoti, nes, kaip jau buvo minėta anksčiau, audinys nebijo aukštos temperatūros. Ta pati taisyklė galioja ir lyginant medvilnę- galite drąsiai užstatyti aukštą lygintuvo temperatūrą.