Būstas

Svarbiausia – švarūs namai

Galvos skausmas yra simptomas, o ne liga, retai kada yra rimto sveikatos sutrikimo požymis, tačiau jį dažniau paskatina streso sukelta raumenų įtampa. Susitraukę raumenys spaudžia nervus ir kliudo tekėti kraujui, limfai, audinių skysčiams arba, vartojant Rytų medicinos terminologiją, energijai.

Galvos skausmas pagal stprumą įvairuoja nuo nestipraus trumpo nepatogumo iki smarkaus skausmo, kai nieko neįmanoma veikti. Skausmas gali plisti iš akiduobių smilkinių link, gali skaudėti kaktą, pakaušį arba visą galvą. Jūs galite fiziškai jausti raumenų įtampą, kuri sukelia skausmą. Migrena yra pasikartojantis stiprus skausmas, kurį gali lydėti ir kiti simptomai. Beveik visiems retkarčiais skauda galvą, tačiau tikėtina, kad sendami jūs tai patirsite vis rečiau.

Priežastys. Yra daugybė galvos skausmą sukeliančių priežasčių, tarp jų ir šios: įtampa, dehidratacija, gripas ar kita virusinė infekcija, sinusitas, per didelis suvartotas alkoholio kiekis, aplinkos veiksniai, įvairūs vaistai, dantų anomalijos, jautrumas maistui ar alergija, akių įtampa, aukštas kraujospūdis ir t.t. Netvarkingi namai taip pat gali virsti tikru galvos skausmu tiesiogine to žodžio prasme. Bakterijos, kenksmingos medžiagos patalpoje – tai aplinkos veiksniai ir dirgikliai, keliantys raumenų įtampą ir galvos skausmą. Labai svarbu pasirūpinti aplinkos švara: jums reikalingos valymo paslaugos į namus, jei esate jautrūs tokiems aplinkos veiksniams, kaip nešvari patalpa, dulkės, tačiau dėl varginančio galvos skausmo jums sunku atlikti buitinius darbus. Specialios valymo priemonės ir kruopščiai atliktas darbas garantuos namų švarą ir nekenksmingą aplinką – vadinasi, ir galvos skausmo pabaigą.

Kitas svarbus aspektas – sveika mityba. Sveikai maitinantis didėja atsparumas infekcijoms, stiprėja raumenys, nervai ir kraujagyslės, taip pat mažėja jautrumas maistui. Kasdien išgerkite mažiausiai šešias stiklines vandens. Į streso šaltinius reaguokite kaip įmanoma pozityviau. Jeigu būtina, pakeiskite savo aplinką taip, kad nebūtų cigarečių dūmų, sausą orą drėkinkite kambariniais augalais ar drėkintuvais (juos reikia reguliariai valyti) ir tinkamai įrenkite apšvietimą, atsižvelgdami į aukštį ir šviesos srauto kryptį (kad išvengtumėte įtampos akių srityje). Kai kuriems žmonėms padeda jonizatorius – prietaisas, kuris praturtina orą vertingais jonais.

Skubiai kreipkitės į medikus, jeigu galvos skausmo priežastys neaiškios, o skausmas nuolat kartojasi; jeigu vemiate, sustingsta kaklas, karščiuojate, jus išbėrė, nepakeliate ryškios šviesos.