Medicina / Sveikata

Sveikatos sąjungininkės – gerosios bakterijos

Bendras bakterijų kiekis žmogaus organizme yra apie 0,5–1 kg. Jautrioje žarnyno sistemoje yra 400–500 identifikuotų tarpusavyje kovojančių „gerųjų“ ir „blo­gųjų“ bakterijų. Priklausomai nuo gyvenimo būdo, sveikatos būklės, vartojamų vaistų „blogųjų“ bakterijų organizme gali atsirasti per daug.

Mikroorganizmų disbalansas susidaro ilgiau pavartojus vaistų „nuo visų ligų“ – antibiotikų, taip pat dėl medicininių ar profilaktinių intervencijų, chemoterapijos, radi­oterapijos bei netinkamos dietos. Išsibalansavus žarnyno mikrofloros pusiausvyrai vystosi disbiozė, orga­nizme sutrinka natūrali B grupės vitaminų gamyba, pieno produktų, cukraus bei kalcio įsisavinimas.

Vienas žymiausių XX a. pra­džios biologų, imunologijos moks­lo pradininkas Ilja Mečnikovas teigė, kad „mirtis prasideda sto­rojoje žarnoje“. Anot jo, senėjimo priežastis yra organizmo apnuo­dijimas, kai žarnyne virškinasi pūvantis maistas ir atsiranda kenksmingų medžiagų, bet vien sveikas maistas nepadės išvengti žarnyno problemų.

Renkantis tinkamiausią pro­biotinį preparatą pirmenybę dera teikti tam, kuris turi pakankamą gyvybingų bakterijų kiekį, yra atsparus organizmo rūgštims, geba perduoti signalus žarnyno imuninėms ląstelėms, yra saugus, nepatogeniškas ir kurio veiksmin­gumas ligų prevencijai bei jų gydy­mui įrodytas klinikiniais tyrimais

Lactobacillus GG – ir jaunam, ir senam

Atstatyti žarnyno pusiausvy­rą galima papildomai naudojant probiotikus.

Pieno rūgšties bakterijos lacto­bacillus GG iki šiol geriausiai ištir­tos probiotinės bakterijos. Įrodyta jų nauda ne tik mažinant virški­nimo sutrikimus dėl antibiotikų vartojimo. Jos taip pat efektyvios ir sergant rotavirusine infekcija, pasikeitus įprastai mitybai, ke­lionėse. Lactoabciluus GG didina virškinamojo trakto atsparumą, didina antikūnų prieš kenksmin­gus mikroorganizmus gamybą, reguliuoja virškinimo sistemos funkciją.

Lactobacillus GG efektyviai naudojamos ir esant įvairioms maisto alergijoms. Yra įrodymų, kad alergiškos nėščiosios, pasku­tiniajame trimestre naudojusios lactobaciluus GG, sumažindavo alergijos riziką naujagimiams.

Renkantis tinkamiausią pro­biotinį preparatą pirmenybę dera teikti tam, kuris turi pakankamą kiekį gyvybingų bakterijų (ne ma­žiau nei 1 milijardas KFV – kolo­nijas formuojančių vienetų), yra atsparus rūgštims, geba perduoti signalus žarnyno imuninėms ląste­lėms, yra saugus, nepatogeniškas ir kurio veiksmingumas ligų pre­vencijai bei jų gydymui įrodytas klinikiniais tyrimais.

„Gefilus“ kapsulės ir lašai yra lactobacillus GG preparatas. Vienoje dozėje yra 5×109 KFV. „Gefilus Plus“ ir „Gefilus“ lašai puikiai tinka ir kūdikiams, ir su­augusiems.

sveikas maistas

Kasdien kaip maisto papildas naudojamas lactobacillus GG ska­tina antikūnių prieš pavojingas bakterijas susidarymą, didina na­tūralų atsparumą virusams, su­balansuoja virškinamojo trakto veiklą, apsaugo ir atkuria žarnyno mikroflorą, todėl šis papildas tam­pa geros organizmo savijautos ga­rantu ir kūdikystėje, ir senatvėje.

Šaltinis: spredas.lt