Medicina / Sveikata

Sveikos mitybos taisyklės

1. 70 – 80 procentų mitybos raciono turi sudaryti daržovės bei vaisiai. Rekomenduojama vartoti vietinės kilmės daržoves bei vaisius. Tam puikiai tiks įvairūs salotų receptai.
2. Visiškai atsisakyti cukraus arba riboti jo vartojimą. Cukrus yra reikalingas mūsų smegenims, tačiau cukraus galime gauti ir iš vaisių bei panašių produktų. Pradėkite arbatą saldinti ne cukrumi, o medumi.
3. Atsisakykite raudonos mėsos (kiauliena, jautiena ir pan.) arba stenkitės jos vartoti kuo mažiau. Vietoje jos rinkitės paukštieną (vištieną, kalakutieną, antieną). Paukštiena yra ne tokia riebi, joje žymiai mažiau cholisterolio, ji yra lengviau virškinama.
4. Valgykite ramiai, lėtai kramtykite.
5. Valgykite geriau mažomis porcijomis. Taip neapkrausite skrandžio ir maistas bus greičiau suvirškintas bei įsisavintos naudingosios medžiagos.
6. Nevalgykite 2-3 valandas prieš miegą. Skrandis jums miegant neturės eikvoti jėgų virškinant, tad Jūs geriau pailsėsite ir mastas per naktį nepūs skrandyje.
7. Visiškai atsisakykite alkoholinių gėrimų arba ribokite jų kiekį. Alkoholis turi gausybę kalorijų, tad jis gali būti viena iš nutukimo priežasčių. Norėdami atsigaivinkite rinkitės ne alų ar sidrą, o mineralinį vandenį ar vaisių sultis.

Sveiki receptai

Spalvingos salotos

4 didelių salotų lapai
2 didlių pomidorų
5 mažų, žalių agurkėlių
2 riekių paskrudinto batono
100 g aliejaus
Druskos ir pipirų (pagal skonį)
100 g sūrio

Paruošimas:

Susmulkiname salotų lapus, pomidorus ir agurkėlius. Skrudintuvėje paskrudiname batoną ir jį supjaustome mažais kvadratėliais. Sutarkuojame fermentinį sūrį. Supjaustome salotų lapus, pomidorus bei agurkus. Viską suberiame į salotinę ir išmaišome.Tada užpilame aliejaus ir vėl gerai išmaišome. Įberkiame skrudinto batono ir vėl viską gerai išmaišome. O ant viršaus užberkiame sūrio. Pasigardžiuoti galite su baltu padažu. Na štai ir viskas. Skanaus.