Būstas,  Verslas / Ekonomika

Šviesos valdymas

Būstuose ir biuruose dažniausiai yra paprasčiausias šviesos valdymas – šviestuvas ir jo jungiklis. Tai pirmiausia, kas daugeliui ateina į galvas, įprasta, paprasta ir patogu. Na, dėl paskutinio galima ginčytis, tačiau dėl paprastumo ir pigumo tai siūloma tiek senuose biuruose ar namuose, tiek ir naujai statomuose butuose. Visgi, šviesos valdymas yra kur kas daugiau. Į tai įeina ir užuolaidos, apsauginės ar saulės žaliuzės, roletai, stiklų tamsinimas ir kitos priemonės.

Roletai – dažnai namuose sutinkamas sprendimas, kuris patinka moderniems žmonėms. Tai keičia nepatogias ir sunkias interjero prasme užuolaidas, padailina namus, neapkrauna langų. Ypatingai pastaroji savybė svarbi senesnės statybos daugiabučių gyventojams, kurių butuose dažniausiai yra ne itin dideli langai, masyvios sienos.

Apsauginės žaliuzės – dar vienas būdas valdyti šviesą, o kartu ir gauti naudos – apsaugą. Jei anksčiau būdavo madingos grotos, ypač pirmuose aukštuose, tai dabar kur kas dažniau montuojamos apsauginės žaliuzės, nes jas nuleidus galima ir pritemdyti ar visai užtamsinti patalpą, ir saugumas jų nemažesnis nei metalinių grotų. Be to, kuomet apsauga nebūtina langų nedarko baisios metalinės grotos, sudarytos iš įvairių raštų ar tiesiog metalinių stulpelių. Niūriomis dienomis galima pasijusti lyg kalėjime…

Vertikalios ar horizontalios žaliuzės populiarios tiek namuose, tiek biuruose, nes tai gana universalus, lengvai priderinamas sprendimas, kuris nereikalauja ir labai didelių investicijų. Manote, kad tai jau senamadiška? Tuomet rinkitės ką nors kitą – sprendimų šviesai valdyti ne vienas ir ne du, tikrai rasite sau tinkamą ir patinkantį, derantį prie Jūsų interjero, kitų namų detalių.

Kalbant apie pačius šviestuvus, jų valdymas gali būti kur kas modernesnis, nebūtinai tik jungiklis ant sienos, bet ir šviesos intensyvumo reguliavimas ratuku ar išmaniuoju telefonu, kompiuteriu. Galimybė įjungti ir išjungti šviesą namuose per atstumą, kitos įvairios naudingesnės ir mažiau naudingos funkcijos – šių dienų technologijos leidžia labai daug.