Įvairenybės

Taisyklingas sėdėjimas ant kėdės

Norite išvengti nugaros skausmo? Norite patogiai dirbti? Jums rūpi sveikata? Jei į visus šiuos klausimus atsakymas yra “taip”, turite pasirūpinti savo darbo vieta. Jokia sporto šaka ar pratimai nepadės jums geriau jaustis nei tinkama įrengta darbo vieta. Vienas svarbiausių darbo vietos elementų – kėdė. Ant jos praleidžiate didžiąją dalį dienos laiko. Šiame straipsnyje pateiksime kelis patarimus, kaip taisyklingai sėdėti.

Pirmiausia, atsisėskite, kuo arčiau stalo. Nuo pilvo iki stalo daugiausia gali būti apie 10 cm. Prisistumkite kėdę, stenkitės, kad nugara būtų tiesi. Alkūnės turi būti sulenktos 90 laipsnių kampu. Jei nepavyksta sudaryti stataus kampo, pareguliuokite savo kėdę.

Galite pastebėti, kad su nešiojamais kompiuteriais dirbantys žmonės dažnai sėdi palenkę galvą į priekį. Tokia pozicija gali turėti neigiamos įtakos jūsų laikysenai. Geriausia, kai didžiąją dalį darbo laiko laikote kūną vertikalioje padėtyje. Taigi, kompiuterio ekranas turi būti jūsų akių lygyje. Jei dirbate su nešiojamu kompiuteriu pastatykite jį ant mažos pakylos ir prisijunkite išorinę klaviatūrą. Galva yra sunkiausia kūno dalis ir kaklo raumenys sėdint netaisyklingoje padėtyje gali greitai pavargti. Kasdien patiriama raumenų įtampa gali sukelti nemalonius jausmus, turėti įtakos darbingumui ir nuotaikai.

Patogiai ir, jūsų nuomone, teisingai įsitaisę paprašykite kolegų, kad pasižiūrėtų į jūsų laikysena. Kartais atrodo, kad esate įsitaisęs taisyklingai, tačiau, iš tiesų, taip nėra. Taip pat laikui bėgant galite atsipalaiduoti ir vėl atsisėsti netaisyklingai. Taigi, savo laikysena reikia nuolat stebėti.

Nebūkite įsitempę. Nors iš pat pradžių nuolat taisyklingai sėdėti gali būti nepatogu ir tai gali pareikalauti iš jūsų papildomų pastangų, raumenys neturi būti įsitempę. Atsisėskite, kiek galite taisyklingiau ir pabandykite atsipalaiduoti. Jei to padaryti vis nepavyksta įsivaizduokite, kad jūsų galva yra balionas, kuris vis kyla į viršų.

Galiausiai, jei patogiai įsitaisyti nepavyksta, pagalvokite apie naujos kėdės pirkimą. Išsimatuokite stalo aukštį, pasižiūrėkite ar jis nėra per mažas, ar bus patogu padėti alkūnes ir išlaikyti kojų pėdas tinkamoje padėtyje. Pasikalbėkite apie savo planus su parduotuvėse dirbančiais konsultantais.
kėdės