Dabartiniame verslo pasaulyje tarptautinė logistika yra neatsiejama įmonės strategijos kūrimo ir jos įgyvendinimo dalis. Apgalvotos ir tinkamai suplanuotos priemonės įgyvendina pagrindinius įmonės veiklos tikslus ir atitinka visus gamintojų bei vartotojų poreikius. Tarptautinė logistika siekia planuoti ir koordinuoti visas veiklos sritis taip, kad būtų pasiektas aukščiausias aptarnavimo lygis ir pageidaujama kokybė mažiausia kaina, įmonei gaunant didžiausią pelną.
Tarptautinės logistikos įmonės savo veiklą vykdo keliose valstybėse, kurias gali skirti milžiniški atstumai, todėl krovinių gabenimas vyksta tiek žeme, tiek vandeniu, tiek oru, parenkant pačias tinkamiausias (labiausiai kliento lūkesčius atitinkančias) transporto priemones. Pats populiariausias ir paprasčiausias būdas, skirtas krovinių gabenimui, yra transportavimas sausuma. Nors sunkiasvoriai krovininiai automobiliai tarptautinės logistikos sistemoje atlieka labai svarbų vaidmenį, vis dėlto toks transportavimo būdas yra brangus, be to, automobiliais galima gabenti tik gana mažų gabaritų produktus. Dėl šios priežasties automobiliai dažniausiai keičiami geležinkeliais.
Geležinkeliais galima pervežti labai sunkius skirtingų matmenų krovinius. Šios transporto paslaugos turi daug privalumų. Pirmiausia tokiam krovinių gabenimui visiškai nesvarbūs atstumai tarp valstybių – svarbiausia, kad šalis jungtų geležinkelio bėgiai. Be to, toks krovinių gabenimas reikalauja minimalių išlaidų, o vienu metu galima pervežti net itin didelės apimties krovinius (paprastai didelės apimties kroviniais laikomas bagažas, kuris užima daugiau nei 120 m³). Geležinkelių transportas vertinamas dar ir todėl, kad jam visiškai nesvarbus metų laikas ar oro sąlygos. Tai bene saugiausias transportavimo būdas (itin retos avarinės situacijos). Šia transporto priemone galima vežti krovinius, reikalaujančius skirtingų gabenimo sąlygų – pusvagoniais, dengtais vagonais, platformomis ir pan. Vis dėlto geležinkelių logistika negali pasiūlyti patogaus krovinių iškrovimo (ar pakrovimo) būdo. Geležinkelio bėgiai retai pasiekia konkrečias vietas – paprastai geležinkeliai būna įrengti ne miesto teritorijoje, todėl reikia naudotis kitu transportu norint nuvykti iki krovinio, deja, tokie atstumai kartais būna itin dideli. Be to, traukiniai laikosi tikslaus tvarkaraščio, todėl ši transporto priemonė gali neatitikti specialių kliento pageidavimų.
Pati seniausia transportavimo rūšis yra vandens transportas. Šiandien kroviniai gali būti gabenami tiek upėmis, tiek jūromis. Transportavimas, kuris vyksta upių keliais, yra itin ekonomiškas krovinių gabenimo būdas, kurio metu daug dėmesio skiriama aplinkos apsaugai. Ši transportavimo galimybė yra itin pigi, tačiau upių logistikos paslaugas turėtų rinktis tik tie asmenys, kurie nori gabenti didelių gabaritų neskubius krovinius. Laivais negali būti gabenami greitai gendantys produktai (pvz., maistas), kadangi tai pats lėčiausias transportavimo būdas. Šiandien didžioji dalis valstybių daug dėmesio skiria upių keliams, todėl nuolatos statomos dirbtinės užtvankos, įvairūs šliuzai ir kiti įrenginiai. Be to, didžiausiuose upių keliuose budi ir upių policija. Transportavimas jūromis ypač naudingas žmonėms, siekiantiems gabenti negendančius (arba lėtai gendančius), įvairios agregatinės būsenos krovinius, kuriuos gabenti kitomis transporto priemonėmis yra paprasčiausiai per brangu. Paprastai tai būna itin didelių matmenų ir svorio kroviniai, gabenami įvairiausiais maršrutais. Nors šioms transporto priemonėms milžiniški atstumai nesukelia jokių problemų, vis dėlto transportavimas jūromis priklauso nuo metų laiko ir oro sąlygų, pvz., banguojanti jūra verčia laivus mažinti greitį ar net visai pakeisti kursą, o rūkas gali tapti rimta problema siekiant nustatyti tinkamą maršrutą. Be to, krovinių gabenimas tampa ypač sudėtingas žiemos metu, nes daugelis uostų ar vandens kelių paprasčiausiai užšąla.
Šiandien pats greičiausias krovinių gabenimo būdas yra oro transportas. Įvairios kompanijos gali pasiūlyti pačius patogiausius krovinių gabenimo būdus. Produktai gali būti gabenami pagal tam tikrą iš anksto suplanuotą grafiką arba atsižvelgus į individualius klientų pageidavimus, itin skubiai. Oro transportui visiškai nesvarbūs milžiniški atstumai tarp valstybių, todėl produktai gali būti gabenami į bet kurią pasaulio vietą (svarbiausia, kad pageidaujamoje valstybėje būtų įrengta lėktuvų nusileidimo aikštelė). Tarptautinės logistikos specialistai tikina, kad tai pati saugiausia krovinių gabenimo priemonė, todėl dažniausiai oro transportas pasirenkamas gabenant vertybinius popierius, laikrodžius ir panašius krovinius. Nors gabenimas oro transportu yra pati greičiausia ir saugiausia transportavimo galimybė, tačiau, prieš pasirenkant oro logistikos paslaugas, reikėtų nepamiršti, kad čia krovinių svoris griežtai ribojamas, o pats gabenimas iš dalies priklauso nuo oro sąlygų. Be to, tai būtų pats brangiausias pasirinkimas.
Tarptautinė logistika siekia rūpintis visais užsakovų ir klientų poreikiais, todėl šiandien siūlomos kompleksinės krovinių gabenimo operacijos. Tai reiškia, kad kroviniai gabenami ne tik geležinkeliais, automobiliais, laivais ar lėktuvais, bet visomis pasirinktomis priemonėmis (vienos priemonės keičia kitas) – siekiama, kad klientas turėtų itin mažai rūpesčių ir užsakytą krovinį gautų numatytu laiku į pageidaujamą vietą. Tarptautinės logistikos įmonės paprastai teikia ir krovinių sandėliavimo, perkrovimo, dokumentų tvarkymo, konsultavimo, atstovavimo muitinėje paslaugas.