Tarptautinis pinigų pervedimas į užsienį
Pervesti pinigus internetu už įvairias paslaugas ir prekes jau seniai ne naujiena. Visuomenė aktyviai šviečiama: pagalbos galima gauti ir bankų padaliniuose, ir internetinėse bankų svetainėse. Kiek daugiau klausimų vis dar kelia tik tarptautinis pervedimas. Tad pasiaiškinkime šį pervedimo tipą, kad naudotis elektroninėmis paslaugomis būtų dar paprasčiau.
SEPA – Europos ekonominės zonos patogumai
Visų pirma, vertėtų suprasti, kas tai yra tarptautinis pervedimas. Paprastai tariant, tai yra užsienio valiutos pervedimas iš banko, esančio Lietuvoje, bankui, esančiam užsienyje. Tarptautinis pervedimas kitaip dar vadinamas tarptautiniu mokėjimu. Jo rūšių yra keletas: SEPA ir įprastas tarptautinis pervedimas. Ką reiškia SEPA? Bankininkai aiškina, kad tai yra tokie standartizuoti pavedimai eurais į visas ES šalis ir Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną, Šveicariją bei Monako kunigaikštystę. Kuo jie naudingi? Atliekant SEPA pavedimą, užtenka tik dviejų dalykų – nurodyti gavėjo mokėjimo paslaugų teikėjo BIC kodą ir gavėjo sąskaitą IBAN formatu. Taip tarptautinis pinigų pervedimas atliekamas labai greitai – vos per vieną darbo dieną. Įmonėms, kurios veikla užsiima įvairiose minėtose valstybėse, toks pinigų pervedimas ypač patogus: sutaupo laiko ir pinigų. Be to, SEPA pervedimas leidžia pervesti bet kokią pinigų sumą – ji neribojama.
Įprastas tarpautinis pervedimas
Įprasti tarptautiniai pervedimai reikalingi tuomet, kai pinigus norima pervesti ne į valstybes, esančias Europos ekominėje zonoje. Žinoma, šis pervedimas gali būti atliktas ir minėtose valstybėse. Tačiau SEPA pavedimo į kitas šalis atlikti nepavyks. Įprasti tarptautiniai pervedimai suteikia galimybę rinktis keletą mokesčių mokėjimo už pervedimą būdų. OUR – kai visus mokesčius sumoka mokėtojas. SHA – kai mokesčius moka kiekvienas atskirai pagal savo banko įkainius. BEN – kai visus mokesčius sumoka gavėjas. Naudojantis įprastu tarptautiniu pervedimu, pinigai gavėją pasiekia dažniausiai per keletą darbo dienų, kartais užtrunka ir ilgiau. Tiesa, galima rinktis skubų arba labai skubų pervedimą. Štai skubus tarptautinis pavedimas dnb bus atliktas jau kitą darbo dieną. O jei pasirinktas labai skubus pervedimas, net tą pačią darbo dieną.
Trukmė priklauso nuo įvairių aspektų
Verta žinoti, kad kiekvienas bankas pateikia savo trukmę, per kiek laiko bus pervesti pinigai, iki kada turi būti atlikti mokėjimai, kad tarptautinis pervedimas pasiektų gavėją jau kitą dieną ir pan. Trukmė priklauso net nuo to, ar pervedama valiuta yra konvertuojamoji, ar ne. Jei valiuta konvertuojamoji (tarkime, eurai, JAV doleriai), pinigai gali būti pervesti net tą pačią dieną (labai skubas pervedimas) arba vidutiniškai per porą darbo dienų. Jei valiuta nekonvertuojamoji (tarkime, Baltarusijos ar Rusijos rubliai), pinigai pasieks gavėją kitą darbo dieną. Pervedimo trukmę gali keisti ir tai, kad gavėjo ir mokėtojo bankas yra vienos bankų grupės viduje. Pavyzdžiui, DNB grupės viduje tarptautinis pervedimas bus atliktas itin skubiai.
Pervedimo kaina
Tarptautiniai pervedimai yra brangesni nei vietiniai. Jų kaina priklauso nuo kiekvieno banko nustatyti įkainių. Palyginimui, tarptautinis pavedimas swedbank kaina yra kiek mažesnis nei SEB. Tačiau tai priklauso nuo įvairių aspektų. Naudojantis Swedbanko paslaugomis, tai vidutiniškai kainuos 45 litus. Naudojantis SEB banko paslaugos, kaina gali išaugti iki 60 (jei pasirenkamas OUR) mokesčių mokėjimo būdas, bet gali sumažėti ir iki 40 litų (jei pasirenkamas SHA mokesčių mokėjimo būdas). Tiesa, pervedmas gali ir apskritai nekainuoti, jei bus pasirinktas mokėjimo būdas, kai visus mokesčius sumoka pinigų gavėjas (BEN). Tačiau vidurkis, kiek gali kainuoti tarptautinis pervedimas, gana aiškus.