Kompiuteriai / internetas

Taupantys išlaidas renkasi pažangiausias technologijas

Specialistų teigimu, ateitis ryšių sektoriuje priklauso mobiliosioms technologijoms. Tokią tendenciją lemia ne tik platesnės galimybės ir patogumas naudojantis, bet ir praktinė nauda, nes mobilusis ryšys padeda taupyti ir laiką, ir pinigus.

AB Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) komercijos direktoriaus Egidijaus Ropės teigimu, daugumai 4G interneto MEZON klientų ypač svarbu būti mobiliais, tačiau beveik trečdalis apklaustųjų nurodo, kad MEZON internetu jie pirmiausiai naudojasi namuose, o mobilumas jiems – papildoma galimybė.

belaidis internetas

Vietoje dviejų – viena paslauga

Naudodamiesi mobiliuoju MEZON internetu ir namuose, ir visur kitur „WiMAX“ tinkle, žmonės labai sutaupo, nes nebereikia mokėti už dvi atskiras paslaugas (fiksuotą ir mobilųjį internetą) – užtenka vienos. Dažnai net keli šeimos nariai arba draugai dalijasi tuo pačiu MEZON interneto USB modemu ir taip dar mažina išlaidas. Norintieji itin skrupulingai kontroliuoti išlaidas ir mokėti už internetą tik tuomet, kai juo naudojasi, renkasi išankstinio mokėjimo paslaugą „Pildyk ir naudok“. Tuomet už internetą mokama tiek, kiek siunčiama duomenų, o kai internetu nesinaudojama, mokėti iš viso nereikia. Verslininkai taip pat naudoja MEZON interneto USB modemus ir biuruose, ir išvykose, tačiau jiems Telecentras siūlo ir kitų sąnaudas mažinančių sprendimų.

Dvi paslaugos už vienos kainą

MEZON maršruto parinktuvą įsigijusioms įmonėms Telecentras belaidėmis technologijomis užtikrina ir interneto, ir fiksuotojo telefono ryšį. Pasirinkę minimalų telefonu prakalbamą mėnesinį mokestį internetu biure verslininkai naudojasi nemokamai. „Belaidėmis technologijomis ryšį biure įdiegiame ypač operatyviai, o įmonės sumažina išlaidas, nes joms nereikia investuoti į laidinę infrastruktūrą, be to, jos naudojasi patraukliais MEZON telefono ryšio tarifais, o už internetą biure nemoka nė cento“, – pasakoja E. Ropė.

MEZON biuras

Minimalų prakalbamą mėnesinį mokestį įmonės pasirenka pagal individualius poreikius (nuo 59 Lt) ir gali jį keisti. Suteikiama nemokamo MEZON interneto greitaveika – iki 10 Mb/s. Įrangos kaina – nuo 1 Lt. „Minimalus mėnesinis mokestis už telefono ryšį nėra abonentinis mokestis, t.y. už visą su klientu sutartą minimalią sumą Telecentras įsipareigoja suteikti telefonijos paslaugų pagal galiojančius tarifus. Jeigu įmonė telefonu prakalba daugiau nei planavo, ji moka už tai papildomai pagal tuos pačius galiojančius tarifus“, – pabrėžia komercijos direktorius. Jo teigimu, MEZON telefonijos tarifai konkurencingi ir patrauklūs verslui: pokalbiai Lietuvos tinkle kainuoja nuo 6 ct/min., skambučiai į užsienio valstybes – nuo 15 ct/min. Be to, Telecentro klientams netaikomas sujungimo mokestis skambinant į Lietuvos mobiliojo ryšio tinklus ir į užsienį.

Virtualios paslaugos

Anot E. Ropės, MEZON telefonijos paslauga tenkina visus įprastus fiksuotojo telefono ryšio klientų poreikius ir dar suteikia papildomų galimybių: Telecentro klientai gali elektroniniu būdu siųsti ir gauti faksimilinius pranešimus į elektroninį paštą (nebereikia atskiro fakso aparato), jie gali naudotis telefono ryšiu su vaizdu, taupiai skambinti tiesiai iš kompiuterio (ir būdami užsienyje), siūloma ir nemokama telekonferencijos paslauga – paskambinus specialiu numeriu galima bendrauti su 20 pašnekovų vienu metu. Įsigijus MEZON maršruto parinktuvą galima naudotis viena, dviem arba daugiau telefono linijų. Prie jo galima jungti ir laidinius, ir belaidžius telefono aparatus. Biure gali būti įdiegtas „WiFi“ ryšys, sukurta virtuali įmonės telefono ryšio stotelė. Ir dar: keliantis į kitas patalpas belaidis internetas „MEZON biuras“ persinešamas labai paprastai, lengvai ir pigia – juk be laidų.

Šaltinis: spredas.lt