Pirkiniai / Paslaugos

Taupymo dienos: kai šaldytuve tik ekonomiškas maistas

ekonomiski saldytuvai
ekonomiski saldytuvai

Mūsų žaidimas – išbandymas vadinasi „Ekonomiski saldytuvai“.  Tai keturių draugų išbandymas maitintis kuo pigiau, ir taip sutaupyti pinigų. O galbūt tarsi simboliškai pažvelgti į ateitį ir pamatyti, kas bus, kai gaudami lietuviška pensiją, turėsime išgyventi iš 30 litų per savaitę.

Vilija

Vilijai atitenka šaldytuvai a+++. Jos užduotis – pragyventi mėnesį, tiek laiko trunka žaidimas „Ekonomiski saldytuvai“, su kuo mažesne pinigų suma. Kiekvienas iš dalyvių gauna šaldytuvą, pinigų – po tūkstantį. Tačiau visi privalo taupyti, kaip išmanydami. Kodėl? Nes reikia padaryti taip, kad išsimaitintų draugai už kuo mažesnę pinigų sumą. Laimėtojas susirinks visus tuos pinigus, bendrai nuo visų atlikusius. O kartu tai bus ir paskatinimas ir toliau, ateityje, gyvenime taupyti kuo labiau.

Vilija nutaria šį mėnesį pabūti vegetare, tokiu būdu, ji mano saldytuvai kaina labai maža galės būti užpildyta. Taigi, ji perka kopūstus, morkas ir bulves, nes tai pigiausios daržovės. Taip pat mėnesio eigoje nusiperka ir virtų burokėlių bei marinuotų (raugintų) kopūstų. Kadangi dabar žiema, kaip sako pati Vilija, nėra prasmės, kad ekonomiski saldytuvai būtų prigrūsti kažkokiomis brangiomis daržovėmis, kurios, dėl nenatūralių užauginimo sąlygų, vis tiek yra beskonės. Vilijai per mėnesį pavyksta išleisti tik 211 litų bei atsikratyti 4 kilogramų svorio.

Petras

Petrui sekasi neprastai irgi, tačiau jis yra prisiekęs mėsiaėdis. „Kai nepavalgau mėsos, jaučiuosi labai nusilpęs. Gal tai tik saviįtaiga, kažkoks placebo efektas, bet faktas tas, kad eiti į paskaitas juoduojant akyse, tikrai negaliu“, – sako Petras. Todėl jis pirmiausiai ieško pigiausio mėsos šaltinio. Turguje už 12 litų perka kilogramą lašinių, už 5 litus – prasto faršo. Visa tai ketina dozuoti kas dieną, ir sunaudoti. Per nukainavimus jis nusiperka vištienos, kurią deda iškart į šaldymo kamerą, nes jos paskutinė galiojimo diena, tačiau užšaldyta ji galėtų būti ir ilgiau.

Daržoves taip pat jis renkasi pigiausias, tas pačias, kaip ir pirmoji dalyvė, tiktai dar įterpia ir vaisius. „Rytais labai norisi, skrandis pats prašosi“, todėl jis perka dar ir obuolius, kuriais pripildyti tampa saldytuvai. Atsiliepimai geri, pavalgo skaniai. Tačiau išleista daugiau – apie 300 litų.

Donatas

Donatas juokiasi iš Petro, nes sako, kad ir ne taupymo režimu išleidžia mažiau maistui, negu Petras. Donato saldytuvo elektros sanaudos išvis mažos, jis netgi kartais išjungia šaldytuvą. Kodėl? Nes valgo viską tik iš miltų, ir produktų, kuriuos reikėtų laikyti šaldytuve, net ir neatsiranda. Perka daug sausainių „Gaidelis“, pigiausių makaronų, taip pat įvairių kruopų, iš kurių verda košes. Taip besimaitindamas Donatas pripažįsta, kad jam lyg ir norėtųsi kažkokios maisto įvairovės, tačiau dėl tokio režimo vieną mėnesį jis tikrai nenumirs. Donatas išleidžia tiktai 106 litus.

Rita

Absoliučia laimėtoja tampa Rita, kuriai saldytuvu energijos klases išvis nesvarbios. Čia ji laiko labai mažai produktų, nebent šiaip juos įsideda dėl idėjos į vidų. Rita nutaria, kad šis žaidimas yra puiki proga atsikratyti antsvorio, todėl labai apriboja savo maitinimąsi. Ji renkasi labai maistingą ir gerą maistą, tačiau suvalgo jo tiek mažai, kad per mėnesį išleidžia vos 42 litus. „Pastebėjau, kad šis skaičius man neša laimę, įdomu, ką jis reiškia? Kad ir kaip ten bebūtų, labai džiaugiuosi laimėjimu. Manau, kad šis mėnuo buvo jau savaime laimėjimas – pamoka, kaip galima ir reikia taupyti, ir kaip suvaldyti save“.