Kompiuteriai / internetas,  Laisvalaikis / Pomėgiai,  Mokslas / Išsilavinimas

Techninės naujovės bankų veikloje

Retos ateities prognozės pasiteisina. Pažvelgę į istorija matome, kad buvo ne vienas bandymas prognozuoti, kaip atrodys ateitis. Buvo spėliojama, kokios bus naudojamos technologijos, kaip žmonės rengsis ar kaip jie ateityje bendraus. Tiesa, ne visi prognozuoti pasikeitimai įvyko. Ne visoms idėjoms buvo lemta išvysti dienos šviesą. Žinoma, remiantis šiandien egzistuojančiais faktais prognozuoti ateitį galima pakankamai tiksliai. Šiame straipsnyje pateikiame kelias technologinių pasikeitimų banko sektoriuje prognozes.

Numatoma, kad vis daugiau operacijų visame pasaulyje įvyks elektroninėje erdvėje. Jau keli metai, kaip ir Lietuvoje beveik visas bankines operacijas yra įmanoma atlikti internetu. Laikui bėgant galimybės internete plėsis ir vykti į banką teks vis rečiau. Tiesa, bankai turės greitinti savo atliekamas operacijas. Šiandien vis dar galioja taisyklė, kad banko pervedimų net įvykdytų internetu gali tekti laukti net kelias dienas, o savaitgaliais operacijos iš viso nėra vykdomos.

Banko kortelės keisis ir tobulės, taps dar patogesnės naudoti ir taps dar populiaresnėmis. Šiandien banko korteles turi dažnas žmogus, tačiau ateityje jas turės dar daugiau žmonių. Galimybė aptarnauti banko kortele bus būtina bet kokios parduotuvės gyvavimo sąlyga. Tuo tarpu bankomatų tinklas taip pat plėsis. Kai kurie bankai suteikia galimybę jauniems žmonėms, net nesulaukusiems 18 metų, banko korteles gauti nemokamai. Šitaip jie užsiaugina sau naujus klientus.

Šiandien jau galima gauti paskolą telefonu. Kreditas yra suteikiamas nusiuntus trumpąją žinutę. Tai tik pradžia, vėliau telefonas galės atstoti ne tik banko korteles, bet ir asmens tapatybės dokumentus: pasą ar tapatybės kortelę. Taip pat manoma, kad ateityje telefonai pakeis namų raktus. Vienu mygtuko paspaudimo galėsite atrakinti duris. Tiesa, visa tai jau ne bankų sfera. Bankas bus tik viena iš kompanijų, kuri turės įtakos tokiems pasikeitimams.