Darbas,  Įvairenybės,  Paskolos,  Verslas / Ekonomika,  Visuomenė

Technologijų taikymas – pagrindinis ginklas pradedant verslą

Sėkmę versle gali nulemti ne tik sukaupta konkrečios srities patirtis, bet ir požiūris „iš šalies“. Tuo įsitikino ir šį trečiadienį Kaune vykusio pažintinio-informacinio turo „Griausmingas, žaismingas, kaitinantis verslas“ dalyviai bei svečiai.

Vienas aplankytų ir labiausiai suintrigavusių netradicinių verslų –  nedidelė šeimos įmonė „Kachel keramika“, užsiimanti koklių gamyba. Prieš daugiau nei metus susikūrusi įmonės šiandieną yra lyderė Lietuvoje. Tokią situaciją nulėmė ne ilgalaikė patirtis, bet naujosios technologijos ir jų taikymas koklių gamyboje. Pradėję verslą įmonės iniciatoriai ir savininkai iškart iškėlė sau tikslą – nesustoti ties standartiniu, laiko patikrintu gamybos procesu, o ieškoti būdų kaip turimas inovacijų žinias galima būtų pritaikyti koklių gamyboje. Įmonės vadovo Ryčio Suknelevičiaus teigimu tik domėjimasis naujovėmis ir jų pritaikymas atnešė didelės pridėtinės vertės ir leido drąsiai veikti nišinėje ir konkurencingoje rinkoje.

„Galima teigti, kad pritaikę šiuolaikines technologijas, mes sukūrėme inovacinę koklių gamybą, kuri suteikė mums ženklius konkurencinius pranašumus. Tai pagrindinis mūsų šeimyninio verslo privalumas ir brangus „know-how“,“- didžiuojasi Rytis.

Renginio metu pristatęs IINVEGA ir kredito unijų vykdomą verslo finansavimo projektą, INVEGA generalinis direktorius Audrius Zabotka apgailestavo, kad kol kas tik nedaugelis verslininkų ryžtasi imtis naujo, neįprasto verslo, kuris gali būti ne mažiau sėkmingas.

Primename, kad Kauno kredito unija jau išdavė 41 mikrokreditavimo paskolą už 2,3 mln litų. Tai vienas geriausių „Verslumo skatinimo“ projekto rezultatų visoje Lietuvoje. Tarp Kauno kredito unijos narių – paskolos gavėjų yra daug nestandartinių, nišinių verslų, kurių pradžią ženklia dalimi nulėmė būtent šios priemonės taikymas. Populiariausia sritis, kurioje paskolų gavėjai mato perspektyvą kurti ir plėtoti nuosavą verslą – paslaugos (viešasis maitinimas, reklama, automobilių techninis aptarnavimas, grožio salonai). Populiarios ir prekybos (rūbai, namų apyvokos reikmenys) bei gamybos (baldai, duonos ir pyrago gaminiai) sritys.

Daugiau informacijos apie projektą: http://www.kku.lt/Paslaugos/Mikrokreditavimo-projektas/Apie-projekta