Laisvalaikis / Pomėgiai,  Žiniasklaida / Leidyba

Technologijų vystymasis ir greitas gyvenimo tempas keičia TV žiūrėjimo įpročius

Šiandien kiekvienuose namuose yra bent po vieną televizorių. Atrodytų jis yra privalomas būsto atributas, o tie kurie nusprendžia atsisakyti televizijos tampa baltomis varnomis – juk tik neturtingi gali namuose neturėti televizoriaus. Visgi, nors šis požiūris yra dar gajus, tačiau pamažu praranda savo esmę.Besikeičiantis gyvenimo tempas diktuoja naujas sąlygas televizijai. Apie tai plačiau šiame straipsnyje.

Pagrindinis televizijos trūkumas visais laikais buvo nepatogus programų laikas. Kiekvienas žmogus turi savo pomėgius ir interesus, tad juos domina skirtingos laidos, filmai ar serialai. Natūralu, jog televizijos programos tinklelis negali tikti visiems. Todėl atsiranda poreikis ieškoti būdų, kaip matyti tai kas rodoma tuo metu, kai žmogus yra darbe ar negali skirti laiko tv žiūrėjimui. Anksčiau tam buvo naudojami VCR grotuvai su nustatytu laiku, kuomet programa turi būti įrašyta. Įrašius galima buvo peržiūrėti patogiu laikui. Vėliau įrenginius pakeitė DVD, o šiuo metu viską keičia internetas.televizija internetu

Televizija internetu terminu galima apibrėžti įvairias priemones leidžiančias žiūrėti televizijos programas bei filmus internetu. Visų pirma tai yra tie patys programų įrašai – kaip anksčiau įsirašydavome į VCR, taip dabar teoriškai viską galima rasti pasinaudojus youtube ar torrent sistemomis. Televizijų kanalai supranta atidėto laidų žiūrėjimo poreikį, tad po transliacijos tv eteryje dažniausiai iškart laidų įrašai talpinami televizijos kanalų tinklalapiuose. Tai išties paranku nuolat skubantiems, bet vis tiek norintiems neatsilikti nuo Lietuvos ir pasaulio aktualijų bei žiūrėti mėgstamas laidas.

Šiuo metu galima drąsiai teigti, jog televizorius namuose tampa iš ties mažai reikalingas. Nebent atlieka didelio ekrano funkciją – patogiau žiūrėti aukštos kokybės filmus. Televizija internetu pasiekiama ne tik naudojant asmeninį kompiuterį, bet ir mobiliuosius įrenginius ar planšetes. Tad televizija nebėra tik daiktas prie kurio skubame po darbo – televizija internetu tampa nuolatinis palydovas keliaujant, vykstant į darbą ar poilsiaujant. Sparčiai besivystančios technologijos leidžia ne tik žiūrėti atidėtas tv programas, parsisiųsti jau rodytas laidas, bet ir žiūrėti viską tiesiogiai. Galimybė žiūrėti televiziją internetu išsprendžia pagrindinį buvusį trūkumą – prieinamumą ir galimybę žiūrėti tada kada norisi(programų atidėjimas).