Valstybė/Politika,  Visuomenė

Teisinė skyrybų situacija

Žydintys jazminai, saulė, vasara – meilė tiesiog sklando ore. Laimingųjų, tinkleliu pagavusių savo drugelį, dažniausiai nekankina mintys apie dūžtančias širdis, šeimos , turto ir gyvenimo dalybas. Visgi statistika įsimylėjeliems negailestinga – Lietuvoje 100 susituokusių porų tenka 57 skyrybos.  Dažniausiai skiriamasi Visagine ir didžiausiuose šalies miestuose, taigi advokatai Vilniuje turi nemažai darbo. Vienas dalykas yra stengtis santykius išlaikyti, tačiau pasvarstykime, kas būna, kai baigiasi meilė ar, dažniausiai, kantrybė ir tampa reikalingos teisinės paslaugos, o advokatų kontora tampa panaši į gelbėjimosi ratą.
Skiriami trys skyrybų tipai – vieno iš sutuoktinių prašymu, abiejų bendrų sutarimu bei dėl vieno iš sutuoktinio kaltės. Gera advokatų kontora gali patarti bet kuriuo iš atvejų – teisinės paslaugos bus suteiktos, nepaisant aplinkybių.
Su kurioziškiausiomis situacijomis susiduria advokatai, besiimantys santuokos nutraukimų dėl vieno iš sutuoktinio kaltės. Advokatai Vilniuje yra ne kartą susidūrę su situacijomis, kai prašoma anuliuoti santuoką dėl smurto, nuteisimo už tyčinį nusikaltimą ar žiauraus elgesio su šeimos nariais. Labai retai, tačiau teisinės paslaugos gali būti suteikiamos kitam sutuoktiniui net nežinant apie vykstančias skyrybas – užtenka, kad jam buvo įteiktas kvietimas į teismo posėdį!
Dažniausias atvejis – antrasis, kai santuoka nutraukiama abiejų sutuoktinių sutarimu. Tokiu atveju reikalinga sutartis, kad taikiai susitarta dėl turto padalijimo, vaikų globos, tarpusavio išlaikymo. Gali būti teikiamos paslaugos, kai tokios skyrybų bylos nagrinėjamos neformaliai, pagreitintai.
Bet kokios skyrybos daužo širdį ir palieka randus. Jei jau nebelieka kito sprendimo, vertėtų pabandyti viską atlikti teisingai, kad ašarų ir pykčio būtų kuo mažiau.