Būstas,  Laisvalaikis / Pomėgiai

Teritorijos tvarkymas – vargas ar džiaugsmas?

Turėti nuosavą kiemą svajoja dauguma žmonių, ypač, kurie turi vaikų ar augina šunį. Tačiau atsiradus pievai, daržui ir kitoms tik Jums priklausančioms erdvėms kyla įvairių emocijų: vieniems tai didis džiaugsmas, kitus teritorijos tvarkymas erzina labiau nei namų ruoša, dar kiti tiesiog neišnaudoja to, ką turi, tad ar vargas, ar džiaugsmas Jums bus Jūsų turima erdvė turite nuspręsti iš karto.

Dažniausias rūpestis būtent ir yra teritorijos tvarkymas. To neišvengsite, nebent Jums patinka gyventi žolių apsuptyje, kur savo grobio pradės tykoti ir erkės, ir begalė kitų parazitų. Tuo tarpu kitų darbų galima ir išvengti – daržus susikasti siūloma tik tiems, kurie nori kapstytis juose ir po to mėgautis ekologiškomis, savomis rankomis užaugintomis daržovėmis, įsirengti vandens telkinius gali tik tie, kurie apie tai pamąsto iš anksto, nes čia darbo dar daugiau, o ir saugumu reik pasirūpinti.

Visgi, net ir bjaurusis teritorijos tvarkymas gali būti išvengiamas, jei pasitelkiami specialistai projektavimui, taip sumažindami rūpesčių skaičių (tinkamai įrengti ir suprojektuoti takeliai, žolynai, gėlynai), ir specialistai priežiūrai, kurie reguliariai su tinkama technika pasirūpins Jūsų teritorijos priežiūra – nupjaus žolę, sugrėbs lapus ir atliks kitus darbus. Patogu – sutaupysite nemažai laiko ir savaitgalį atvykę į savo sodybą nesuksite galvos dėl žolės pjovimo ar kitų buitinių rūpesčių, galėsite mėgautis poilsiu.

Daugybė įvairiausių priežasčių verčia mus ieškoti sprendimų, tad keldamiesi į arčiau gamtos esantį būstą ar įsigydami savo poilsio oazę įvertinkite tai, pagalvokite apie laukiančius darbus, raskite priemonių juos atlikti paprasčiau, lengviau. Tik tuomet bus didelė tikimybė, kad sava teritorija, jos tvarkymas taps ne vargu, o tik džiaugsmu, poilsiu ir jėgų pasisėmimo šaltiniu.

Tiek pieva, tiek baseinas, tiek ir daržas ar malkinė reikalauja Jūsų laiko ir dėmesio, tačiau apgalvodami viską iš anksto tikrai nesuksite dėl to per daug savo galvos, galėsite ilsėtis, mėgautis geru oru net ir atlikdami iš pirmo žvilgsnio nuobodžius darbus – viskas atrodo kitaip, kai į tai žvelgiate kitu kampu, įsidėmėkite tai jau dabar.