Įvairios svetainės,  Kompiuteriai / internetas,  Svetainių talpinimas

Top 5 lietuviški hostingai

Šiame straipsnyje pamėginsiu apžvelgti hostingus, kurių serveriai stovi Lietuvoje. Sudarysiu lietuviškų hostingų top penketuką, į kurį paklius ,mano manymu, patys geriausi lietuviškieji hostingai. Norėčiau pridurti, jog lietuviški hostingai turėtų būti skirti lietuviškai projektui, užsenietiški – užsenietiškam. Jei darote projektą ir kelioms šalims, patarčiau rinktis užsenietišką hostingą (galbūt vokišką, nes Vokietijoje yra vieni iš geriausių hostingų), nes užsienyje gyvena daugiau žmonių, nei lietuvoje. Taigi, pradedu savo top penketuką.

1. Į pirmąją vietą skiriu vhost.lt hostingą. Tiesą sakant, stebiuosi, jog šis hostingas yra toks pigus, o veikia be priekaištų. Pigiausias planas yra tik už 1LT. Taip pat vhost.lt hostingo kompanija turi ir gan draugišką pagalbos skyrių. Manyčiau, jog šis hostingas yra geriausias kainos ir kokybės santykiu. Taip pat šis hostingas suteikia galimybę susikurti subdomeną, su vhost.lt galūne.

2. Į antrąją vietą ,ko gero, būtų galima priskirti du lieuviškuosius gigantus, kurių niekaip negalėčiau priskirti į dvi atskiras vietas, tai serveriai.lt ir duomenucentras.lt. Hostingai tikrai puikūs, bet nėra patys pigiausi, „lūžinėjimų“ praktiškai nebūna. Minusas tik tas, jog hostingai kaip ir minėjau yra brangoki ir perkant hostingą reikia minimaliai susimokėti už visus metus (galima ir už ilgesnį laiko tarpą).

3. Na ir į paskutiniąją prizinę vietą skiriu hostex. Visų pirma, šis hostingas turi jaunatviškus savininkus, kas ,ko gero, palengvina bendravimą jaunimui, kuris užsisako hostingą iš hostex.lt ir kuriems prireikia kokios nors pagalbos. Visų antra, kiek pastebėjau, hostex.lt puslapyje dažnai būna didelis nuolaidos jų paslaugoms (gal ir kituose puslapiuose būna, tiesiog aš to nežinau :?), o tai padeda mums sutaupyti pinigų ir skirti juos kažkam kitam.

4. Į priešpaskutiniąją mano top penketuko vietą pakliuvo us.lt hostingas. Domeno pavadinimas gal kiek neįprastas, bet kaip lietuvių išmintis byloja „kaip pavadinsi, taip nepagadinsi“. Kodėl šį hostingą priskyriau į trečiąją vietą, atvirai pasakius net nežinau. Gal dėlto, jog šis projektas dar teikia ir dizaino paslaugas (kas irgi yra neįprasta, bent jau man, kad hostingo projektas teikia dizaino paslaugas), gal dėl to, jog susimokėjus vis ilgesniam periodui už hostingą (trumpiausias laiko periodas 3mėn.) kaina už hostingą vis krinta.. Atsiliepimų apie šį hostingą ištikro girdėjau daug, ir visi jie buvo geri. Taip pat šis hostingas turi ir taip vadinamą SMS hostingą, kuriuo apmokėdami už hostingą, galite jį užsisakyti ir mėnesiui. Tai tiek šiam kartui apie us.lt teikiamas paslaugas.

5. Na ir į paskutiniąją vietą skiriu 1gb.lt hostingą, kurį naudojame ir mes! Pakolkas pretenzijų šiam hostingui yra, bet jos nėra labai „aukštos“: kartais hostingas veikia labai lėtai, to pasekoje mūsų puslapis yra užkraunas labai lėtai, kas ,ko gero, labai erzina lankytojus. Plius, dabar yra pirmasis mėnuo, kaip jį naudojame, tad tikiuosi, jog projekto atstovai dar pasitaisys. Taip pat norėčiau pridurti, jog aš už šį hostingą sumokėjau 0LT! Klausiate kaip? Tiesiog suvedžiau nuolaidos kodą „1gb.lt“ (be kabučių) ir už hostingą mokėti nieko nereikėjo, tačiau šis kodas negalios visą laiką, tad naudokitės galimybe, kol dar galite. Tikrisiai dėl šios priežasties hostingas ir pakliuvo į mano top penketuką.
Tai tiek šiam kartui, manau sąžiningai paskirsčiau hostingus pagal vietas, aišku čia mano asmeninė nuomonė ir ji gali nesutapti su Jūsų. Tikiuosi pasinaudosite šiais mano aprašymais ir išsirinksite sau tinkamiausią hostingą.