Automobiliai / Motociklai

Transporto birža TimoCom – tai tarptautinis kolektyvas

TimoCom ypatingai skiria dėmesio įvairiakultūrei vadybaiOlandė kilusi iš Maroko, vaikinas iš Kubos kalbantis penkiomis kalbomis ar iš Azijos kilusi Danė? TimoCom Soft- und Hardware GmbH, Europoje pirmaujančios krovinių biržos kolektyvas yra toks spalvingas ir linksmas nes vadovaujasi įvairiakultūre vadyba.

 

Tuomet, kai Smahan Dahmani-Cicek, aukščiau minėta pusiau Marokietė pusiau Olandė mergina, atvyksta ryte į darbą, ji gali pajusti šviežio espresso, prancūziškų ragelių ir churro kvapus sukeltus kolegų Italų, Prancūzų ir Ispanų. Kai ji ryte taria „Goedemorgen” kolega iš Lietuvos atsako “Labas rytas Smahan. Ar, kaip Jūs ten sveikinatės Maroke?” „Sabah Gir”, atsako šypsodamasi ji. Pakeliui link jos biuro, iš gretimai esančių kabinetų ir pakeliui esančios konferencijų salės, kurioje vyksta susirinkimas, sklinda įvairiausių kalbų atgarsiai Žmonės bendrauja vokiečių ir anglų kalbomis, kadangi kolegos iš įmonę atstovaujančių filialų dalyvauja telefoninėje konferencijoje. Taip atrodo įprasta darbo diena TimoCom. Kadangi įmonė veikia visoje Europoje, be „daugiakultūrinės įvairovės” kai kurie veiksmai paprasčiausiai nepavyktų taip, kaip priklauso.

 

Vienas už visus ir visi už vieną
Įvairiakultūrės vadybos tikslas yra gerbti, naudoti ir skatinti kiekvieno darbuotojo individualumą. Tai leidžia sukurti visiems lygias galimybes ir užkirsti kelią socialiniai diskriminacijai. Tai tai pat prisideda prie geros atmosferos esančios įmonėje sukūrimo.  Turinčios daugiau nei 300 darbuotojų, daugiakultūris kolektyvas susidedantis iš 40 skirtingų tautybių ir skirtingos patirties asmenų yra įmonės raktas į sėkmę. Ralf Breuer, Kadrų Skyriaus Direktorius sutinka: „TimoCom yra puikus pavyzdys, kuomet „daugiakultūriškumas” tarpusavyje veikia. Kiekvienas iš Jų skiriasi praeitimi, kultūra, pasaulėžiūra,bei skirtinga patirtimi ir požiūriais, kuriuos jie gali taikyti kasdieniniame darbe. Kiekvienas naudoja skirtingus darbo metodus. Čia visi gali pasimokyti vieni iš kitų.” Žinoma, iš pirmo žvilgsnio visada atrodo, kad paprasčiau yra dirbti su „panašiai mąstančiais žmonėmis”, bet skirtingų perspektyvų ir požiūrių dėka gimsta naujos idėjos ir atsiveria naujos galimybės.

 

Jokių nesusipratimų
Klientams, tarptautiškumas taip pat yra didelis privalumas. Gimtąja kalba aptarnaujančio personalo dėka, jie visuomet jaučiasi puikiai aptarnauti ir suprasti, kadangi yra artimi vartotojo kultūrai ir veiksmams. Iš pat pradžių užsimezga puikus cheminis ryšys tarp kliento ir įmonės. Papildomi privalumai:  sumažėja galimybė nesusipratimams atsirasti, todėl išauga vartotojų pasitenkinimas. Jeigu „daugiakultūriškumas” suveikia tarp kolegų, tuomet kai tenka susisiekti su klientu suveikia principas „paukščiai tai plunksnos broliai”. Kadangi niekas negali žinoti visko apie visus ir todėl tokie klausimai, kaip kad, kodėl priešpiečių metu prancūzai yra nepasiekiami, o kinai kitaip nei visi kiti priima vizitines korteles, ar ,kodėl italai verslo pokalbio metu mėgsta paplepėti apie privačius reikalus? Atsakyti į šiuos klausimus neatlikus apklausų būtų labai sudėtinga.  Atsakyti į šiuos klausimus geriau palikime gimtakalbiams.

TimoCom džiaugsis matydamas dar „įvairesnius” kolegas, kurie tuo pačiu įneš įvairia-spalvingumo į įmonės veiklą ateityje.

 

Daugiau informacijos apie TimoCom galite rasti apsilankę adresu www.timocom.lt