Būstas

Traversos ir kabliai keliant metalines konstrukcijas

3D-stairs-www.metalo-gaminiai.lt-1 Kolonos užkabinamos įtaisu, sudarytu iš traversos, pakabos iš dviejų dalių, sudarančių vieną uždarą giją, pagalbinės pakabos su dviem užraktais, pusiau automatinio įtaiso ir keturių tarpiklių. Kai reikia pakabą nuimti, iš pusiau auto­matinio uždaromojo įtaiso lynu ištraukiamas virbas. Tada pagalbinė pakaba lais­vai nusileidžia išilgai kolonos. Kaištiniu griebtuvu  užkabinama gelž­betoninė santvara, kurios viršutinėje juostoje gaminant paliktos montavimo sky­lės, arba apkabinama santvaros viršutinė juosta iš apačios. Rėminis griebtuvas kolonoms su dviem gembėmis.

Traversos kartu su pakabomis ir griebtuvais naudojamos didelių mat­menų masyvioms konstrukcijoms kelti. Naudojant traversas, išvengiama gniuž­dymo įtempimų, kurie atsiranda užkabinant elementus universaliomis pakabo­mis dviejose vietose,  sumažėja krano kablio pakėlimo aukštis,  gaminiai  užkabinami dviejuose, trijuose ir keturiuose taškuose vienodai paskirstant krovinio masę visoms Šakoms.Pagal formą traversos esti sijinės, trikampės, kryžminės, mišrios ir kt. Sijinė traversa sudaryta iš vienos standžios sijos, suvirintos iš dviejų lovių metalo konstrukcijos, arba ke­turių kampuočių su rėmu, kuris ant krano kablio pakabinamas už ąsos, esančios ties įtaiso viduriu.

Trikampė traversa — tai lygiašonis trikampis iš kampuočių, vamzdžių arba lovinių sijų. Dažnai sijinės ir trikampės traversos naudojamos kartu su dvišakėmis pakabomis arba viena su kita. Specialios sijinės (trikampės, daugiakampės) traversos naudojamos aukštakrosnių plieninių lakštų būgnams, elevatorių silosų erdviniams blokams ir kitoms konstrukcijoms, pavyzdžiui, gips-betonio pertvaroms, montuoti.

Distanciniai užkabinimo įtaisai (valdomi iš tolo) — tai griebtuvai su elektromagnetinėmis ir pneumatinėmis pavaromis, valdomi iš krano kabinos. Sie griebtuvai yra vienodos keliamosios galios ir skiriasi užda­romojo kaiščio ištraukimo pavara. Esant svirtinei pneumatinei pavarai, kaip pneu­matinis kaiščio trauktuvas naudojama automobilio stabdymo kamera, esant svirtinei elektrinei pavarai,— stabdymo magnetas. Kaištį taip pat galima atitrauk­ti be svirtinės pavaros, tiesiog magnetu, kurį veikia kintamoji arba nuolatinė srovė.Elementams, kuriuose nėra montavimo užkabinimo įtaisų (kilpų, skylių, ąsų, varžtų), pakelti naudojami, pavyzdžiui, žnypliniai, vakuuminiai griebtuvai.

Žnypliniai griebtuvai — tai į žirkles panašios svirtinės sistemos, kurių svir­čių laisvieji galai, apkabinantys keliamą elementą, užlenkti. Ilgiems kroviniams kelti prie traversos pritvirtinami keli griebtuvai. Znyplinis vamzdžių griebtuvas pavaizduotas. Jis sudarytas iš korpuso ir prie jo privirintų dviejų kablių . Korpuso ašyse šarnyriškai pritvirtintos svirtys, kurių apatiniai pečiai yra su atraminėmis aikštelėmis, o viršutinių pečių skylėse įstatytos jun­giamosios grandys . Šios grandys užmautos ant žiedo, turinčio rankeną ir kaiš­čius. Pradinė padėtis tokia: griebtuvo korpusas pakabintas ant žiedo  kaiščių ; griebtuvas yra atviras. Prisilietus korpusui prie vamzdžio, rankiniu būdu .Nuleidus vamzdį, žiedas nusileidžia, pasukama rankena, svirtys išsiskiria, ir griebtuvas atsidaro.Vakuuminių griebtuvų veikimo principas toks: prie keliamos konstrukcijos paviršiaus priglaustoje kameroje sudaromas vakuumas, dėl to, veikiant atmo­sferos slėgiui, susidaro traukos jėga tarp krovinio ir griebtuvo. Tokius įtaisus efektyvu naudoti montuojant gaminius iš palyginti oro nepraleidžiančios me­džiagos su lygiu paviršiumi — betono, plieno, marmuro, stiklo. Pagal vakuumo sudarymo kameroje būdą skiriami siurbliai, ežektoriniai ir besiurbliai vakuuminiai griebtuvai. Labiausiai paplitę, daugiausia konstrukcijoms iškrauti, stacionarus griebtuvai su vakuuminiu siurbliu.