Pirkiniai / Paslaugos

Trumpai apie dantų implantus

Implantavimas – vienas iš didžiausių pasiekimų šiuolaikinėje odontologijoje, kuris suteikia galimybę žmonėms, netekusiems natūralių nuosavų dantų, jaustis kaip su savais dantimis. Taip pat leidžia tausoti nuosavų dantų kietuosius audinius, gerina estetinį vaizdą bei funkciją (kramtymą), bei gelbėja nuo tokios baimės kaip išimamo protezo iškritimas iš burnos valgant ar kalbant.

implantai

Danties implantas – titaninis arba porcelianinis sraigtas, kuris netekus danties pakeičia šaknį. Implantas yra įsriegiamas į viršutinio arba apatinio žandikaulio kaulą ir tarnauja kaip atrama danties atstatymui. Prigijus implantui kaule, protezuojama – padaromas danties vainikėlis, tiltas arba fiksuojamas protezas.

Ar Jūs esate tinkamas kandidatas?

Ką reikia žinoti, norintiems implantuoti dantį?

 • Visi, norintys implantuoti dantis, turi rūpintis savo sveikata bei burnos higiena.
 • Taip pat turi turėti stiprų ir patvarų žandikaulį į kurį bus sriegiamas implantas.
 • Svarbu, kad dantenos būtų sveikos, nepažeistos periodontito.
 • Žmogaus amžius bei priežastys, kodėl yra reikalingas implantas.

Dantų implantavimas vaikams yra paprastai atidedamas, kol jų žandikaulis pilnai suaugs ir susiformuos. Pasitaiko atvejų, kuomet dantų implantavimas yra reikalingas net ir vaikams, pavyzdžiui, kai tai įeina į vaiko ortodontinio gydymo planą. Tokiais atvejais Jums padės (suteiks konsultaciją) šeimos stomatologas arba ortodontas.

Taip pat svarbu žinoti, jog esant kreiviems dantims, prieš implantuojant dantį, reikia pirmiausiai juos ištiesinti, pasitelkiant ortodontinį gydymą naudojant breketus.

Breketai tai įtaisai, paprastai naudojami siekiant ištiesinti dantis:

 • ištaisyti kreivus arba perkrautus dantis;
 • ištaisyti neteisingą sukandimą;
 • patraukti dantis atgal ar aukštyn bei pataisyti žandikaulio padėtį.

Nesiimant jokių priemonių, ortodontinės problemos gali sukelti dantų ėduonį, dantenų ligas, kaulo nykimą, kramtymo bei virškinimo sutrikimų, kalbos sutrikimų ar danties praradimą. Būtent todėl yra svarbu pradėti ar pabaigti ortodontinį gydymą prieš implantuojant dantis. Žinoma, pasitaiko ir išimčių. Kartais implantas yra sriegiamas ten, kur breketai netrukdo, pavyzdžiui, kai kurie žmonės tiesina tik priekinius dantis, o vienas dantis turi būti implantuotas gale. Tokiu atveju breketai ir implantas vienas kitam nekliūna. Dar viena išimtis, leidžianti implantuoti dantį prieš dantų tiesinimą, – kuomet implantas yra sriegiamas kaip atsvara padedanti patraukti ar pastumti dantis į reikiamą poziciją.

Kam reikalingi dantų implantai?

 • Gražesnė išvaizda. Dantų implantai nesiskiria nuo tikrų, savų dantų ir žmogus jaučiasi užtikrintas. Kadangi implantai yra sriegiami į žandikaulį jie tampa ilgalaikiais, negendančiais dantimis.
 • Geresnė kalba. Žmonės naudojantys protezus pastebi, jog bendrauti su aplinkiniais yra sunkiau, nes protezai gali pajudėti ir sukelti šveplavimą ar tam tikrų žodžių neteisingą tarimą. Implantai, šiuo atveju, leidžia kalbėti normaliai, nebijant jog jie pajudės ir sutrikdys tarimą.
 • Patogumas. Kadangi implantai tampa nuolatiniais dantimis, nereikia vargti su nuimamais dantų protezais.
 • Lengvesnis valgymas. Judantys protezai apsunkina kramtymą, o maistas patekęs už protezų gali sukelti dantenų ligas. Dantų implantai leidžia kramtyti nejaučiant diskomforto ar skausmo.
 • Pasitikėjimas savimi. Dantų implantai vėl suteikia galimybę džiaugtis savo šypsena bei jaustis užtikrintam.
 • Geresnė burnos higiena. Implantai nereikalauja kitų dantų nušlifavimo, kaip, pavyzdžiui, prie dantų tvirtinamas tiltas. Implantuojant dantį/is išlieka patraukli išvaizda, visavertė kramtymo funkcija ir išvengiama kaulo sunykimo. Žinoma tai padeda palaikyti geresnę burnos higieną.
 • Ilgaamžiškumas. Implantai yra tvirti ir ilgai išliekantys. Gerai prižiūrimi jie gali tarnauti visą gyvenimą.