Kelionės / Turizmas,  Užsienyje

Turkija

Turkija

Turkijoje šiltas švelnus klimatas, gražios pakrantės ir turtinga vietovės istorija – nenuostabu, jog turistai plūsta pasigėrėti šiuo kraštu. Kelionės į Turkiją metu dauguma turistų paprastai apsistoja prie Egėjo ir Viduržiemio jūromis įsikūrusiuose kurortuose, tokiuose kaip pavyzdžiui Bodrumas. Tokie kurortai tiesiog žavi turistus savo paplūdimiais.

Poilsinės kelionės į Turkiją paprastai pasirenkamos pavasariui bei rudeniui, tuo metu ten geriausias oras keliauti ir pažinti tą nuostabią šalį. Daugelis žino,kad turkijos valiuta – turkiška lira. Nors dauguma įstaigų priima ir užsienietišką valiutą (eurus bei dolerius), tačiau rekomenduotina išsikeisti šią valiutą į turkišką – taip bus paprasčiau atsiskaityti bei, žinoma, derėtis. Pinigus palankiausia keistis yra valiutos keityklose, kadangi oro uostuose bei viešbučiuose valiuta keičiama nepalankiu kursu. Poilsinės kelionės į Turkiją metu prireiks susilaikyti nuo didelės paklausos įvairių originalių suvenyrų,papuošalų,gerų ir abejotinos kokybės odos gaminių pasiūlos . Kaip ir daugelyje ne Europos šalių neribojama yra į šalį įsivežama valiuta, tačiau iš šalies išsivežti galima 5000 JAV dolerių. Kiti apribojimai – norint išsivežti antikvarinius dirbinius, reikia specialaus sertifikato ar leidimo. Norintiems išsivežti kilimus reikalingas yra pirkimo čekis, todėl jo neišmeskite ir saugokite iki pat kelionės pabaigos. Įsivežti į Turkiją galima 2 litrus alkoholinių gėrimų bei 600 vnt. cigarečių. Kelionės į Turkiją metu dažniausiai turistų įsigyjami suvenyrai yra įvairūs antikvariniai dirbiniai, auksas bei sidabras. Taip pat daugelis iš šios šalies parsiveža kaljaną , kuris yra ženkliai pigesnis nei Lietuvoje.Didelis pasirinkimas ir saldumynų.Turkiški konditerijos gaminiai yra žinomi kaip „turkiški saldumynai“, arba tiesiog „rytietiški saldumynai“.Turkijoje naudojama daugybė saldumynų rūšių, paplitusių visose Islamo virtuvėse: chalva, kanafeh, lokma, basbusa Paprastai jiems naudojamas cukraus sirupas ar medus, pekmez (sirupas, gaunamas iš saldžių sulčių), tahinas (sezamo pasta), komponuojamas su daugybe kitų elementų: miltais, tešla, džiovintais vaisiais, riešutais, prieskoniais.

Vienas svarbiausių Osmanų virtuvės išradimų buvo lukumas, nuo XV a. gaminamas iš cukraus sirupo (ar medaus) ir krakmolingos medžiagos.

Kelionės į Turkiją metu pirmiausiai pastebėsite, jog čia žmonės yra svetingi , todėl būdamas turistu visuomet jausitės lyg svečiuose, visi jumis rūpinsis ir stengsis pasiūlyti kuo malonesnį aptarnavimą ar paslaugas. Jeigu pakvies ir nuspręsite vykti į svečius pas paprastus žmones, žinokite, jog prieš įeinant į namus būtina nusiauti batus ir juos palikti už durų (grindys viduje yra išklotos kilimais), įėjus jums iš karto bus pasiūlytos svečiams skirtos šlepetės. Jei norėsite apsilankyti mečetėje  (taip pat kaip ir prieš įeidami į budistų šventyklas) būtinai turėsite nusiauti batus. Norint čia patekti keliami ir tam tikri aprangos reikalavimai – moterims būtinos skaros ir drabužiai dengiantys kelius, vyrams – ilgos kelnės. Bendravimo etiketas taip pat šiek tiek skiriasi nuo mūsiškio – eidami į svečius vieni pas kitus, jie iš anksto perspėja, kokiu tikslu ketina apsilankyti.

Ekskursijos.

Jų pasiūla yra didelė. Geriausia nepatyrusiam turistui jas užsisakyti per Novaturo ar Teztour atstovus ,kurie pasitinka Jus oro uoste ir kitą dieną,sutartą valandą apsilanko Jūsų viešbutyje ir pasiūlo ekskursines programas. Galima pirkti ir gatvėje, čia kainos yra žemesnės, tačiau yra tikimybė,kad žadėta ir garantuota kelionė neįvyks ,kadangi nesurinko norimo skaičiaus turistų, o įmokėtus pinigus grąžino dalinai arba pasakė ,kad dabar neturi , o turės ryt ir t.t. Belieka pasikliauti savo pojūčiais.

Iškyla jachta
Vienos dienos ekskursija. Jachta išplauksite iš Kemero įlankos į pietus palei vaizdingą pakrantę link antikinio Phaselis miesto. Gaivinantis jūros vėjas nustelbia karštį, todėl plaukti – tikras malonumas. Iš vienos pusės – nesibaigiantys jūros toliai, iš kitos – besikeičiantys pakrantės vaizdai (uolos, grotai, įlankos ir paplūdimiai), kurių fone – Taurus kalnyno viršūnės. Sustosite jaukiose įlankėlėse, kur galima išsimaudyti skaidriame jūros vandenyje, šokinėti į jūrą iš jachtos. Pageidaujantiems siūlomos vandens pramogos. Jachtoje galima užsisakyti įvairių gėrimų, pasiklausyti muzikos ar mėgautis saule atvirame denyje.
Kaina (iš Kemero, Beleko, Antalijos, Laros): 35 JAV doleriai suaugusiam, 17 JAV dolerių vaikui (6-12 m.). Vaikams iki 6 m. – nemokamai. Pietūs įskaičiuoti.

Iškyla plaustais (Rafting)
Vienos dienos ekskursija. Mėgstantiems aštrius pojūčius siūloma leistis į kelionę krištolo skaidrumo kalnų upėmis pripučiamomis valtimis, kanojomis, plaustais. Šiam išbandymui nereikalinga patirtis ar ypatingas pasirengimas. Prieš kelionę vyks instruktažas: pasakos apie kelionės maršrutą, supažindins su bendrosiomis elgesio vandenyje taisyklėmis, sudarys komandas. Plaukti gali ir vaikai. Jus lydės profesionalūs instruktoriai, turintys tarptautinius sertifikatus. Keliautojai aprūpinami gelbėjimosi liemenėmis, šalmais. Pripučiamose valtyse telpa 4 arba 8 žmonės. Rekomenduojama turėti sportinę avalynę, kepuraitę, maudymosi kostiumą, rankšluostį, akinius nuo saulės, apsauginį kremą nuo saulės ir drabužių persirengti.
Kaina (iš Kemero, Beleko, Antalijos, Laros): 50 JAV dolerių suaugusiam, 30 JAV dolerių vaikui (6-12 m.). Vaikams iki 6 m. – nemokamai.

Iškyla visureigiais (Jeep Safari)
Vienos dienos ekskursija. Kelionė visureigiais į kalnus suteiks puikių įspūdžių: didingos Taurus kalnyno viršūnės, vingiuoti kalnų keliai, krioklių ir kalnų upių šniokštimas, stalaktitų urvas, romantiškas medinis tiltelis, kalnų gyvenvietės, pušynai ir pievos – tai tik keletas vietų, kurias pamatysite iškylos metu. Pietums patiekiamas ką tik sugautas upėtakis. Gidas papasakos apie kalnų gyventojų buitį, jų papročius ir religiją, eigulių darbą. Pageidaujantys bei turintys pakankamų vairavimo įgūdžių galės patys sėsti už visureigio vairo.
Kaina (iš Kemero, Beleko): 35 JAV doleriai suaugusiam, 20 (6-12 m.) arba 10 (0-6 m.) JAV dolerių vaikui.

Turkiška pirtis (Hammam)
Galimybė išbandyti turkišką pirtį. Apsivilkę turkiškus pirties apdarus ir apsiavę medinėmis šlepetėmis atsipalaiduosite drėgname ore. Jus rūpestingai nupraus ir nušveis. Galima panerti į šaltą baseiną ir pasikaitinti medinėje saunoje. Žinant, kad islamo tikėjimas teikia ypatingą svarbą kūno švarai, jau nuo viduramžių Turkijoje veikė viešosios pirtys – hamamai. Viešosiose pirtyse atskirai prausdavosi vyrai ir moterys, vėliau pasirodė ir bendrosios. Čia pat pirtyje galima užsisakyti masažą. Pirtyje sėdite ant didelių pašildytų marmurinių akmenų ir kurį laiką ramiai ilsitės. Po to pirties darbuotojai Jus apipils šaltu vandeniu, kad atsivertų poros, ištrins kempine ir padengs kūną putomis, kurios nuvalo senos odos sluoksnį. Mažuose miesteliuose hamamai dažnai yra vietinių gyventojų susitikimo vieta. Turkiškos pirties procedūros padeda gražiau įdegti. Pirties darbuotojui dažniausiai paliekama arbatpinigių.
Kaina (iš Kemero, Beleko, Antalijos, Laros): 25 JAV doleriai suaugusiam. Vaikams (0-12 m.) – nemokamai.

Turkiška naktis
Puiki proga praleisti naktį Osmanų imperijos laikų aplinkoje. Pilvo šokis, pikantiška rytų virtuvė, melodinga ir uždeganti turkiška muzika bei folkloriniai šokiai leis nukeliauti į „1000 ir vienos nakties“ pasaką.
Kaina (iš Kemero, Beleko): 50 JAV dolerių suaugusiam, 30 JAV dolerių vaikui (6-12 m.). Vaikams iki 6 m. – nemokamai.