Įvairenybės

Unisex kvepalai

Rožinė merginoms ir mėlyna vaikinams. Arba taip kvepalų gamintojai mus įtikinėja jau daugelį metų. Toks pasenęs mastymas sėkmingai buvo vystomas pastaruosius tris dešimtmečius. Tačiau šiomis dienomis moterys sėkmingai dirba lėktuvo pilotėmis, yra didžiulių statybų inžinierės ar sėkmingai vairuoja krovininius automobilius, o vyrai tampa vaikų darželio auklėtojais, slaugytojais ir pan. Mūsų svajonės, siekiai yra be galo įvairūs, todėl dabar mums labiausiai reikia išlaikyti pusiausvyrą mūsų gyvenime, kur žmogaus lytis vaidina antraeilį vaidmenį mūsų profesijoms, ryšiams ir interesams.
Tad kodėl gi mes kvepalus skirstome į moteriškus ir vyriškus. Tūkstantmečius trunkančioje kvepalų istorijoje, kvepalai moterims ir kvepalai vyrams palyginus žengia tik pirmuosius žingsnius.
XIX a. pabaigoje besivystanti  kvepalų gamyba iš vienos rūšies gėlių kvepalų išaugo į mišrias kvepalų sudėtis, kurios pradėjo kvepalus skirstyti į vyriškus bei moteriškus, bet juk šimtmečius iki tol kvepalai buvo belyčiai (unisex).
Klausimas … kokie kvepalai yra vyriški? Arba kokie kvepalai yra moteriški? Nejau mes amžinai pasmerkti darbus, kvapus ir kita dalinti į moteriškus ir vyriškus.
Jei mes pašalinome socialinių arba darbinių santykių pasidalijimą, tai kas tada gali pasakyti kam priklauso miško, gaivaus lietaus, šviežiai keptos duonos ar koks kitas kvapas?
Šiandieninėje rinkoje, unisex kvepalai atstovauja grįžimą prie tradicinių vertybių, kad kvepalai yra belyčiai ir kad jie neatstovauja jokiai žmonių grupei. Yra daugelis moterų, kurios mielai dėvėtų vyriškus kvepalus ir atvirkščiai, tačiau to nedaro dėl nusistovėjusios tvarkos bei aplinkinių neigiamo požiūrio į jas. Kaip jau buvo minėta, laikai keičiasi ir laimei mes jau turime unisex kvepalus.

http://www.jusukvepalai.lt/content/19-unisex-kvepalai