Būstas,  Pirkiniai / Paslaugos,  Verslas / Ekonomika

UŽUOLAIDOS – JŲ ATSIRADIMO ISTORIJA

 

UŽUOLAIDOS – JŲ ATSIRADIMO ISTORIJA

 

Užuolaidos šiandien tokia įprasta interjero detalė, jog net nesusimąstome, kaip gi žmogus jas sugalvojo, kokį ilgą kelią jos praėjo, kol įgijo dabartinę dailią išvaizdą. Pirmą užuolaidų prototipą būtume galėję sutikti dar gilioje senovėje, vos žmogui pradėjus naudoti ugnį. Užuolaidų funkciją tada atlikdavo žvėrių kailis, kabinamas žmonių urve ant įėjimo. Ar šio kailio paskirtis buvo sulaikyti šilumą, ar šviesą – galime tik paspėlioti, tačiau neabejotina, jog užuolaidos laikui bėgant pakito ir įgijo daugiau paskirčių, šiandien užuolaidas naudojame ir savo privatumui apsaugoti.

Lightbox Image Lightbox Image Lightbox Image

Užuolaidos sparčiai populiarėjo pirmiausiai dėl savo funkcionalumo – jos sulaikydavo šilumą ir apsaugodavo nuo kaitrių saulės spindulių, taip pat jų dėka į patalpą priskrisdavo mažiau vabzdžių. Vėlesniais laikais užuolaidos sparčiai išpopuliarėjo ir didžiojoje Europos dalyje.

Išdirbtus žvėrių kailius kaip langų uždangalą žmonės naudojo ir vėlesniais laikais, ypač tai populiaru buvo Šiaurės Amerikoje, kur dėl atitinkamų klimato sąlygų be tokių užuolaidų išsiversti būtų buvę tiesiog neįmanoma.

Viduramžiais, klestint amatininkų dirbtuvėms ir cechams, užuolaidos buvo    Skaityti toliau…