Pirkiniai / Paslaugos

Vaikiškų vežimėlių ypatumai

Be kokios prekės kūdikiams neišsiverčia nei viena mama atėjus šiltajam metų laikui? Spėjimų gali būti įvairių, tačiau svarbiausiu pasivaikščiojimų akcentu yra vaikiškas vežimėlis. Triratis, keturatis, sulankstomas… Parduotuvių salėse didžiulė gausa, taigi kaip tinkamai išsirinkti? Šios prekės kūdikiams reikia beveik nuo pirmųjų jų gimimo dienų. Vežimėlyje bent kelis metus mažyliui bus saugu stebėti besikeičiančią aplinką ir miegoti net tuomet, kai užklups lietus. Tačiau tenka pripažinti, kad pasidairius tarp kainų gali ištikti lengvas šokas. Nauji vežimėliai parduotuvėse kainuoja apie tūkstantį litų, tačiau tai tikrai ne riba. Garsių firmų vežimėlių modeliai gali padidinti šeimos išlaidas net porą ar trejetą kartų didesne suma. Tačiau renkantis tokį daiktą pirmiausia reikėtų gerai susipažinti su parduodamos prekės charakteristika, perskaityti jos naudojimo instrukciją. Svarbu išstudijuoti naudojimo instrukciją bei nurodytus privalumus. Mintimis bent trumpam įsivaizduokite ar mažyliui bus patogus poilsis tokioje „karietoje“. Einant į parduotuvę patartina žinoti, kokiu tikslu vežimėlis bus naudojamas.

Pagal konstrukciją ir atliekamą funkciją vaikiški vežimėliai skirstomi net į kelis tipus. Dažniausiai brangesni yra tie, prie kurių pridedama papildomų detalių, užtikrinančių didesnį komfortą. Tai gali būti ir užvalkaliukas mažylio kojytėms, nuo lietaus saugantis užtiesalas ar net stalelis žaislams. Taigi jei planuojate su mažyliu praleisti daugiau laiko lauke, tai tokia „karieta“ tikrai gali patraukti Jūsų dėmesį. Jeigu yra galimybė transformuoti vežimėlio sėdynę, tai tikrai didelis privalumas, nes vaikutį galima pasukti tiek nugaryte, tiek veiduku į save.

Šiuo metu yra tokių modernių vežimėlių, kurie atrodo kaip keliavimo sistemos, nes dėl įvairių reguliavimo sistemų tinka įvairaus amžiaus vaikučiams. Jų komplektacijoje yra net automobilinės kėdutės, kurias labai patogu nešti. Būtinai atkreipkite dėmesį į tai kaip vežimėlis susilanksto, ar tai padaryti yra patogu ir ar gautas rezultatas tilps Jūsų automobilyje.

Tradiciniai vežimėliai yra pigesni, tačiau dėl to tikrai ne prastesni. Svarbiais kriterijais perkant šią transporto priemonę turi būti jų lengvumas, manevringumas bei taip, kaip greitai ir lengvai jie susilanksto. Visa tai svarbu dėl to, kad gali tekti naudotis viešuoju transportu, o jei gyvenate daugiabutyje tai ir nešioti jį aukštyn žemyn. Klasikiniai vežimėliai tai tokie, kurie tinka ir naujagimiui, ir kiek vyresniam vaikučiui. Prieš perkant vežimėlį stenkitės įsitikinti ar konstrukcijos patvarios, ar jo kokybė atitinka mokamus pinigus.

Kiek ūgtelėję mažyliai nori tai sėdėti, tai gulėti vežimėlyje, o tai žymiai lengviau padaryti turint lengvos konstrukcijos, sulankstomą važiavimo priemonę. Dažniausiai jie labai manevringi ir būna tinkamų net naujagimiams, dėl to pasivaikščiojimai tiek prekybos centre, tiek važiavimas viešuoju transportu gali tapti dar patogesnis ir malonesnis. Dar vienas kriterijus į kurį vertėtų atsižvelgti prieš paduodant pinigus pardavėjui tai vežimėlio audinys. Svarbu, kad jį būtų galima reikalui esant nuimti ir išplauti. Didelė sėkmė nusipirkti tinkamą vežimėlį, tačiau jų patogumą mamos greitai įvertins.

Ką gauname ar ką prarandame pirkdami vežimėlį iš specializuotų parduotuvių ar jau kiek padėvėtą? Pirmiausia tai garantija, kurią suteikia parduotuvės. Pirkdami jau pavažinėtą modelį to jau nebegausime, tačiau kainų skirtumas tikrai ženklus, o ir nudėvėjimo laipsnis sąlyginai būna nedidelis, taigi pasidairyti vis tiek vertėtų.

Ech tas gyvenimas… Visuomet ir visiems reikia važiavimo priemonių. Vos išlipus iš vežimėlio, pasireiškia kiti norai ir jais dažnai tampa elektromobiliai vaikams. O ten beveik kaip suaugusiųjų gyvenime, nes ir vairas, ir ratai sukasi tik vairuotojas vis auga ir auga.

Transportas vaikams