Medicina / Sveikata

Vaikų nemigos priežastys

Nemiga yra viena nemaloniausių žmones kankinančių ligų. Dėl jos dieną mes jaučiames neenergingi, suprastėja imunitetas. Galiausiai, nemiga gali sukelti daugelį kitų tiek fizinių, tiek psichinių ligų. Taigi, tik pastebėjus, kad nemiga pradėjo kankinti jus ar jūsų vaikus, imkitės priemonių. Tiesa, prieš imantis veiksmų geriausia išsiaiškinti galimas šio negalavimo priežastis. Pateikiame keletą dažniausiai vaikų nemigą sukeliančių veiksnių.

Stresas ir bloga emocinė savijauta

Aukštas streso lygis ir bloga emocinė savijauta veikia ne tik vaikus. Tai dažna ir suaugusiųjų nemigos priežastis. Tiesa, vaikai į tai reaguoja daug jautriau. Net persikėlimas gyventi į kitą vietą, mokyklos pakeitimas ar kiti paprasti dalykai gali turėti įtakos vaiko miego kokybei.

Aplinka

Šalia esanti judri gatvė, nepatogus čiužinys ar triukšmingi kaimynai trukdo miegoti. Kai kurie iš šių veiksnių gali prikelti net giliai miegantį žmogų. Taigi, pasirūpinkite, kad vaikai turėtų, kiek įmanoma geresnes sąlygas. Kai kurias problemas išspręsti gali padėti būtent vaikams subalansuoti gaminiai: čiužiniai vaikams, pagalvės, tinkamo dydžio lovos.

Sutrikęs dienos ir nakties ritmas

Žmogaus organizmas yra prisitaikęs miegoti tamsiuoju paros metus. Paprastai suaugusiam žmogui reikia nuo 6 iki 8 valandų miego, o augančiam vaiko organizmui nuo mažiausiai 7 iki 9. Taigi, dažniau pažeidžiant šiuos paprastus miego ritmo reikalavimus, gali išsivystyti sutrikimai, kurių nei nauji čiužiniai, nei pagalvės ir mamos lopšinė neišspręs.

Tiesa, šiai problemai galima užbėgti už akių. Neleiskite vaikams ilgai naktimis žiūrėti televizoriaus, per ilgai žaisti kompiuterinių žaidimų ar per ilgai būti su draugais lauke. Žinoma, ne griežtai iki 6 valandos vakaro, kad po vakarienės vaikas jau klotųsi lovą, bet kad šie dalykai nepažeistų dienos ir nakties ritmo.

Netinkama mityba

Savaime suprantama, kad prieš einant miegoti negalima vartoti kofeino turinčių medžiagų. Tiesa, vaikams dažnai tai visiškai nerūpi. Gaivieji gėrimai, kava ar stipri arbata jiems yra laisvai pasiekiami visą dieną. Dideli šių gėrimų ar kitų aktyvumą skatinančių produktų kiekiai gali pakenkti naktinio miego kokybei ar net bendrai sveikatos būklei.