Automobiliai / Motociklai

Vairavimo mokykla turintiems „pašaukimą” vairuoti

Vairavimo mokykla – tai įstaiga, kur vyksta teorijos paskaitos, praktinės pamokos, taip pat siūlomi papildomi vairavimo kursai ir panašiai. Būtent pastarieji yra ne vienų diskusijų objektas. Nuomonių vyrauja prieštaringų. Viena dalis žmonių teigia, jog ši paslauga – puiki pagalba, o kiti sako, kad papildomos vairavimo pamokos – tik pinigų plėšimas. Kuria puse tikėti? Kas iš tikrųjų teisinga?

Pradėkime nuo to, kad vairavimo mokyklos vairavimo pamokų skaičių nustato ne savo nuožiūra. Visoje Lietuvoje egzistuoja tiek pat valandų apimanti praktika. Atrodo, vairavimo mokykla (nesvarbu, ar vairavimo mokykla Vilniuje, ar bet kuriame kitame mieste) įvykdo savo įsipareigojimus ir viskas. Vis dėlto taip nėra.

Verta pagalvoti apie gabumus, galbūt netgi apie pašaukimą. Nors vairavimo mokyklos organizuoja tiek pat valandų trunkančius vairavimo kursus, kiekvienas mokinys prie vairo jaučiasi skirtingai. Nejaučiantiems jokio domėjimosi automobiliais ir pačiu vairavimu procesas gali atrodyti abejingas. Na, o tiems, kurie turi potraukį vairuoti, ko gero, pakaks nustatytų pamokų. Nors tai priklauso nuo daugelio veiksnių. Paprastai tariant, vienas asmuo po trijų apsilankymų mieste gali jaustis drąsiai ir pasitikinčiai, o kitam nepakaks ir dešimties kartų. Tikriausiai formuojasi įspūdis, kad viskas tuo ir pasakyta, tačiau papildomos vairavimo pamokos susijusios su žymiai platesniais klodais.

Nepaisant sugebėjimų (žinoma, jie lemia iš tiesų daug), nemažą reikšmę turi psichologinė pusė. Buvęs ar esamas vairavimo mokyklos klientas, skaitantis šį straipsnį, tikrai neprieštarautų. Žinoma, nuomonių čia taip pat būtų skirtingų, bet kai kurios tvirtintų, jog pasitaiko atvejų, kai vairavimo kursai baigti, tačiau ramiai nesijaučiama. Būtent tuomet svarbą įgauna papildomos vairavimo pamokos.

Kartais vairavimo mokykla baigiama likus dar keliems mėnesiams iki pilnametystės. Suprantama, jog nesinori pamiršti vairavimo įgūdžių. Taigi, ir čia atsiskleidžia svarba, kuria pasižymi papildomi vairavimo kursai. Galima galutinai įtvirtinti važinėjimo mieste ar manevravimo aikštelėje įgūdžius.

Tad lyg ir atskleidėme naudą, kurią teikia mokyklos, siūlydamos papildomus kursus. Jų prireikia ne visiems, bet daugelis patvirtina, kad papildomos vairavimo pamokos – naudinga priemonė prieš valstybinį vairavimo egzaminą.