Automobiliai / Motociklai

Vairuokime taupiai

Augančios kuro kainos paveikė daugelį žmonių. Vieni persėdo į viešąjį transportą, kiti į taupesnes mašinas ar tiesiog daugiau savo automobilius laiko garažuose. Tiesa, daugelis žmonių šiuolaikiniame pasaulyje be automobilio išsiversti vis dėlto negali. Jie buvo priversti taupiau važinėti. Jungtinėse Amerikos valstijose atlikta apklausa parodė, kad du trečdaliai žmonių ėmė važinėti taupiau. Taigi, kokių būdų jie ėmėsi ir sutaupė degalams skirtų pinigų?

Važinėti lėčiau. Daugelio vidutinės klasės automobilių varikliai optimaliausiai dirba važiuodami palyginti nedideliu 70-90 kilometrų per valandą greičiu. Pastebima, kad tiek važiuojant mažesniu, tiek didesniu greičiu, automobiliai vidutiniškai naudoja daugiau kuro. Taigi, sutaupyti galite tiesiog suvaldydami norą spausti akseleratorių iki dugno. Be to, taip išvengsite ir policininkų nemalonės ar net išvengsite nelaimių kelyje.

Patikrinkite padangų slėgį. Viena iš dažniausių priežasčių, kodėl automobilis ėmė naudoti daugiau kuro yra per mažas slėgis. Jei jis yra per mažas, greičiau dėvisi padangos, pablogėja automobilio sukibimas su keliu. Pirmasis ženklas, kad padangose yra per mažas slėgis – susiplojusios padangos. Pažiūrėkite į jas, o ne laukite, kol kas nors jums apie tai praneš ar mėnesio pabaigoje pastebėsite padidėjusias išlaidas kurui.

Atsisakykite įpročio gazuoti ir stabdyti. Važinėjant mieste nuo šviesoforo iki šviesoforo tai tenka daryti. Tiesa, tai brangiai kainuoja. Jūs laiko vis tiek nesutaupote, o stabdžių kaladėlės dėvisi, naudojama daugiau kuro. Tai turi įtakos net variklio darbui. Rimtesnis variklio remontas taip vairuojamam automobiliui bus reikalingas daug greičiau nei mašinos, kuri yra vairuojama ramiau.

variklio remontas

Išjunkite oro kondicionierių. Dažnai vairuotojai tiesiog yra įpratę žaisti su oro kondicionieriumi ir net nebando nors kartą jį visiškai išjungti. Jis ne visada yra reikalingas. Vietoj jo vasarą automobilį pastatykite į pavėsį – jis ne taip įkais. Žiemą stenkitės automobilį laikyti uždarose saugojimo aikštelėse, kur mašina nespės atšalti. Taip pat naudinga žiemą laikyti automobilį garažuose, nes nespėja atvėsti variklis.

Išmeskite iš automobilio nereikalingus daiktus. Dažnai automobilyje užsilieka daiktų, kurie jame yra visiškai nenaudingi. Net 10 kg ar 20 kg mažiau sveriantis automobilis gali naudoti mažiau detalų.