Daugiau nei 70% žemės paviršiaus sudaro vanduo. Atrodo, kad jo neturėtume pritrūkti, tačiau tik 3% vandens yra tinkamas gerti žmogui. Iš šių 3%, 70% gėlo vandens yra ledynuose, kur jis mums nepasiekiamas, o likę 30% po žeme.
Daugelis pasaulio šalių susiduria su gėlo vandens trūkumu. Tai ypač jaučiama mažiau išsivysčiusiose šalyse, pavyzdžiui Afrikoje, kur kasmet dėl šios priežasties miršta milijonai žmonių.
Lietuvoje gėlo vandens netrūksta, kadangi esame gruntiniais vandenimis turtinga šalis. Vis dėlto dažnai susiduriame su kita taip pat labai opia problema – vandens užteržtumu. Vanduo patekęs į gruntinius vandenis ištirpdo ir susimaišo su įvairiausiomis organinėmis ir neorganinėmis medžiagomis. Tokiu būdu jis prisisotina kalcio ir magnio junginiais (kalkėmis), geležimi, nitratais ir nitritais, įvairiomis druskomis, sunkiaisiais metalais ir kitais cheminiais elementais. Esant viršytoms normoms, visos šios medžiagos daro nepageidaujamą poveikį tiek mūsų organizmui tiek ir buičiai.
Norint apsisaugoti nuo nepageidajomo vandens poveikio dėl užterštumo, vandenį rekomenduojama filtruoti. Šiandien rinkoje parduodami vandens filtrai, kurie efektyviai valo vandenį.
Mechaniniai filtrai išvalo vandenį nuo įvairiausių mechaninių priemaišų: rūdžių, purvo, smėlio ir kitų nuosėdų. Jie taip pat apsaugo kitus filtrus nuo užnešimo, palengvina jų darbą ir vandens išvalymo kokybę.
Per didelis kiekis geležies vandenyje yra viena iš dažniausiai pasitaikančių vandens kokybės problemų. Esant raudonoms / rudoms dėmėms kriauklių, vonių, unitazų paviršiuose, metalo skoniui, drumstumui į pagalbą ateina nugeležinimo filtrai. Šie filtrai efektyviai išvalo ne tik rudas vandens nuosėdas, bet ir pašalina blogą supuvusių kiaušinių kvapą, kuris atsiranda dėl sieros vandenilio.
Kita dažnai pasitaikanti vandens kokybės problema yra per didelis vandens kietumas (kalkėtumas). Vandens kietumas turi įtakos ne tik prietaisų tarnavimo laikui, bet ir patirtiems energijos nuostoliams. Kalkių susidarymas ant kaitinimo elementų sienelių ir paviršių mažina šilumos laidumą. Kalkes iš vandens pašalina minkštinimo filtrai.
Visas artezinis vanduo patenkantis vartojimui yra prisisotinęs įvairių cheminių elementų. Daugelis iš jų neviršija leistinų geriamojo vandens normų, tačiau atsižvelgiant į bendrai didėjantį užterštumą, kiekvieną kartą vandenyje daugėja nepageidautinų cheminių elementų. Kaimuose žmonės vandenį semia iš šulinių, kurių vanduo dėl aplinkui vykdomos aktyvios ūkinės veiklos gali būti užterštas nitratais ir nitritais. Na o miestuose vanduo atiteka senais vamzdžiais, kurie vandenį prisotina švinu ir variu. Reversinė osmosė vandens valymo sistema natūralus, paremtas gamtos dėsniais, vandens valymo būdas, kuris padės pasiekti itin aukštą vandens švarumo lygį. Šie geriamo vandens filtrai integruojami į virtuvės baldus, o išvalytam vandeniui naudojamas atskiras kranelis.