Jau nuo senų laikų žinoma, jog vanduo yra pagrindinis gyvybės šaltinis, žmogaus organizme jis sudaro apie aštuoniasdešimt procentų, tad nuolat turi būti palaikomas jo balansas. Borjomi mineralinis vanduo yra puikus gyvybės šaltinis, norintiems visuomet išlikti sveikiems ir turėti sveiką bei gyvybingą kūną. Kyla tik klausimas, ar žinote, kokios šio vandens savybes išlaiko jį unikaliu? Dėl kokių priežasčių jis laikomas pagrindiniu gyvybės šaltiniu? Ar šį, natūralų mineralinį vandenį gali vartoti kiekvienas?
Mineralinio vandens ypatybės
Natūralus mineralinis vanduo vartojamas toks, kokį jį sukūrė gamta. Šis vanduo, pasižymi vulkaninės kilmės mineralų kompozicija iš Gruzijos kalnų gelmių. Jis išgaunamas iš netgi pusantro kilometro gylio gręžinių, esančių Borjomi slėnyje. Dėl savo vulkaninės kilmės natūralus mineralinis vanduo pasiekia paviršių šiltas, nenaudojant jokių techninių priemonių. Jo nereikia ir netgi negalima apdoroti chemiškai. Jis formuojasi ekologiškai švarioje neužterštoje ir nuo taršos patikimai apsaugotoje požeminėje aplinkoje. Mineralinis vanduo yra natūraliai tyras, savitos ir nekintančios cheminės sudėties. Borjomi mineralinis vanduo isgaunamas ir paruošiamas, laikantis labai griežtų reikalavimų: jo negalima dezinfekuoti, konservuoti ar dėti kitų priedų, išskyrus anglies dvideginį. Siekiant išvengti užteršimo, natūralus mineralinis vanduo fasuojamas tiesiai išgavimo vietoje. Dėl savo sudėtyje esančių unikalių savybių borjomi mineralinis vanduo kaina lenkia paprastą vandenį.
Gydomosios savybės
Daugeliui dar ir šiomis dienomis kelia nuostabą tai, jog natūralus mineralinis vanduo turi gydomųjų savybių. Borjomi mineralinis vanduo veikia skrandžio ir viso virškinamojo trakto gleivinę. Patekęs į skrandį, borjomi mineralinis vanduo is gruzijos skatina išsiskirti skrandžio sultis. Praėjus pusei valandos jis patenka į dvylikapirštę žarną ir veikdamas jos gleivinę, skrandžio sulčių išsiskyrimą slopina. Prieš geriant mineralinį vandenį turėtumėte žinoti savo skrandžio sulčių rūgštingumą. Jei jis normalus – mineralinio vandens rekomenduojama gerti po vieną stiklinę tris kartus per dieną trisdešimt minučių prieš valgį. Jei rūgštingumas sumažėjęs, borjomi mineralinis vanduo turėtų būti geriamas tris kartus per dieną, pašildytas iki aukštesnės nei trisdešimt laipsnių temperatūros. Tai reikėtų daryti apie penkiolika minučių prieš valgį, iš lėto ir mažais gurkšneliais. Jei rūgštingumas padidėjęs, mineralinį vandenį rekomenduojama gerti tris kartus per dieną, dideliais gurkšniais pašildytą iki aukštesnės nei trisdešimt laipsnių temperatūros penkiolika minučių prieš valgį. Gruziniskas mineralinis vanduo borjomi gali papildyti įvairių organizmui reikalingų elementų atsargas, dirbant sunkų fizinį darbą. Jį rekomenduojama gerti daug sportuojantiems ir gausiai prakaituojantiems, nes jis padeda stiprinti raumenis, aktyvina žarnyno motoriką, gerina širdies veiklą. Mineralinis vanduo borjomi ypatingai naudingas sergantiems šlapimo takų, inkstų ligomis ir dėl to negalintiems vartoti maisto, kuriame daug druskų. Borjomi mineralinis vanduo kaina atitinka vartotojų poreikius, nes yra unikalus ir turi gydomųjų savybių.
Mineralinį vandenį gali vartoti ne kiekvienas
Nepaisant to, jog natūralus mineralinis vanduo turi daugybę teigiamų savybių, saikingai jį turėtų vartoti žmonės, kuriuos kamuoja įvairūs sveikatos sutrikimai. Sergantys širdie ir kraujotakos sistemos ligomis prieš vartojimą turėtų pasitarti su gydytoju. Jei vargina aukštas kraujo spaudimas, nepatartina gerti vandens, kuriame yra didelis kiekis natrio. Sergant kepenų ligomis ar užkietėjus viduriams negalima gerti šalto mineralinio vandens. Vertėtų žinoti, jog mineralinio vandens negalima vartoti tik pavalgius arba vietoj paprasto geriamojo vandens. Žmonės, kurie skundžiasi skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opomis mineralinio vandens turėtų visiškai atsisakyti. Borjomi mineralinis vanduo nėra tinkamas kūdikiams ir mažiems vaikams.