Įvairenybės

Vardiniai kvepalai jums

Daug garsių dizainerių ir pramogų pasaulio garsenybių išleidžia savo vardinius kvepalus. Britney Spears kvepalai vardiniai kvepalai „Corious“ dar 2004 metais buvo pripažinti garsiausiais „žvaigždžių“ kvepalais. Vien už savo vardą ji uždirbo 13 milijonų svarų sterlingų. Ir dabar dar galima nusipirkti šių kvepalų, kurių kaina – apie 100 litų.

Kvepalais savo vardą garsino ir kitos įžymybės. Serialo „Seksas ir miestas“ žvaigždė Sarach Jessica Parker išleido kvepalus „Lovely“, kurie tuoj pat dingo iš parduotuvių lentynų. Jie tapo populiarūs, nes skleidė orchidėjų, ambros, muskuso ir kitus gaivius kvapus. Nors praėjo jau keletas metų po šių kvepalų pasirodymo, moterys juo vertina ir šiandien. Galima įsigyti rinkinį, kurį sudaro prausimosi gelis, kūno losjonas ir prašmatnaus aromato kvepalai „Lovely“.

Paris Hilton yra išleidusi beveik dešimt savo vardinių kvepalų. Populiariausi buvo „Can Can“. Vakarėlių liūte vadinamą Paris įkvėpė filmas „Mulen Ružas“. Teigiama, jog pasikvėpinusi šiais kvepalais moteris jaučiasi tarsi nuolat būtų nesibaigiančioje šventėje – žavi, elegantiška, jausminga. Kvepalų linijas yra pristatę ir Jennifer Lopez , Celine Dion , Kylie Minogue , Paris Hilton mama Kathy Hilton , Hilary Duff , Christina Aguilera , Mariah Carey , Naomi Campbell kvepalai, David ir Victoria Beckham .

Ne mažiau nei savo dainomis kvepalais išgarsėjo dainininkė Rihana. Pirmieji jos kvepalai vadinosi „Reb’l Fleur“ ir skleidė šiprinį vaisių – slyvų, persikų, raudonųjų serbentų aromatą. Seksualiam kvapui negalėjo atsispirti nė vienas vyras.

JAV dainininkės Beyonce Knowles kvepalų „Heat“ (karštis) reklamą dienos metu rodyti buvo uždraudusi  Didžiosios Britanijos televizija. Reklama ne kuriems žiūrovams pasirodė per daug seksuali, nes dainininkė vaikštinėjo pusnuogė, tačiau kiti suprato, jog tai yra „sehy chis“ dainininkės įvaizdis, todėl nieko nepadoraus šioje reklamoje nematė.

 Justinas Timberlake’as  ne  vienerius metus buvo kvepalų kūrėjo „Givenchi“ vyriškų kvepalų „Play and Play Intense“ reklaminiu veidu, tačiau nesutiko, kad kvepalai būtų pavadinti jo vardu.

Dainininkė Madona derasi su kompanija „Coty“, kuri žada išleisti jos vardo kvepalus. Ta pati „Coty“ žada išleisti ir garsiosios Lady Gaga juodos spalvos kvepalus, kurie dainininkei ruošiantis koncertuoti Lietuvoje, jau sukėlė diskusijų audrą. Kvepalus „Lady Gaga Fame“ dainininkė jau pristatė. Skandalingas užrašas ant pakuotės skelbia, jog šie kvepalai skleidžia nuodingos vaistinės šunvyšnės ašarų, orchidėjos širdies ir smulkinto abrikoso kvapą su šafrano ir medaus vos juntamais aromatais. Dar neišbandę šių kvepalų, jau mėgavosi kalbomis, jog naujuosiuose kvepaluose juntamas ir kraujo kvapas. Šiaip ar taip, šie kvepalai, pačios dainininkės teigimu, sukurti, remiantis naujausiomis jų gamybos technologijomis.

„Reuters“ duomenimis, 16 proc. amerikiečių moterų ant savo kosmetikos stalelių turi vardinius įžymybių kvepalus,  prancūzių – 4 proc.

Lietuvos „žvaigždės“ ir „žvaigždutės“ stengiasi neatsilikti nuo užsienio garsenybių ir kuria savo vardo kvepalus. Prieš keletą metų vardinius kvepalus pristatė grupė „69 danguje“, juos pardavinėjo „Kristiana“ ir „Kosmada“. Šiandien jau sunku rasti aktorės Vaivos Mainelytės kadaise populiarių kvepalų „Vaiva M“, nors buvo teigiama, kad jie savo aromatu priminė  populiarius ThieryMugler „Angel“ kvapus.

„Sarmoje“ buvo pradėti platinti Juozo Statkevičiaus Euau de Parfum, kuriuos garsiam dizaineriui padėjo sukurti žinomas pasaulyje kvepalų kūrėjas Fabrive Pelegrim. Iš pradžių Lietuvoje šių kvepalų buvo nedaug, bet dėl jų populiarumo dizaineriui teko užsakyti didesnį kiekį.Tai yra moteriški vakariniai kvepalai, skleidžiantys prabangių smilkalų kvapus.

Savo vardo kvepalus Lietuvoje išgarsino burleskos šokėja Eglė Vaitkevičė – Fergie. Ji įregistravo savo verslą ir yra „Nymphe Parfum“ prekės ženklo savininkė. Pirmuosius kvepalus „Nimphe  de Eglija“ ji išleido, lankydamasi Prancūzijoje. Burleskos šokėja sako, kad šie kvepalai, skleidžiantys malonų lelijų kvapą, gali padėti merginoms susirasti savo antrąją pusę. Moteris didžiuojasi, jog tiek kvepalus, tiek buteliukų dizainą kūrė pati.  Kurti šiuos kvepalus moterį įkvėpė kažkada Florencijos muziejuje matytas ankstyvojo Renesanso dailininko Sandro Botičelio paveikslas „Veneros gimimas“.  Kūrėja neslepia, jog šie kvepalai garsiajam tapytojui ir dedikuoti.

Vėliau Eglija Vaikevičė Fergie sukūrė dar dvejus kvepalus, vienus iš jų –  vyrams. Ji lankėsi kvepalų sostinėje Grase „Galimard“ kvepalų gamybos įmonėje, kur ir gimė idėja sukurti „Provence“ir „Azur“  Kurdama „Provence“ kvepalus moteris teigia naudojusi aldehidus, kurie padeda kvapams išsiskleisti tarsi gėlių žiedams puokštėje. Nuo moters sklis bergamotės, frezijų, apelsino žiedų, juodųjų serbentų, damasko rožės, hiacintų. nerolio, ambros, saldamedžio aromatas.„Azur“ iš pradžių galvota skirti tik vyrams, tačiau vėliau kūrėja nusprendė, jog jais galėtų kvepintis ir moterys, nes „Azur“ kvepaluose  – frezijų,  žaliosios arbatos, saldžiojo mandarino, jazminų, gardenijos, bambuko, tuberožės, kedro r muskuso ir kitos natos. Eglija Vaitkevičė Fergie ateityje planuoja sukurti savo kvepalų liniją.