Įvairenybės

Vasaros pavėsinės. Kokias pasirinkti?

Pavėsinės suteikia puikią galimybę leisti laisvą laiką lauke: skaitant, leidžiant laiką su draugais ar dirbant darbus. Suteikia apsaugą nuo lietaus, saulės ar vėjo. Jų yra įvairių rūšių: medinės, akmeninės, medžiaginės ir t.t.

Medinės pavėsinės. Jeigu turite nuosavą namą su nuosavu sodu, medinės pavėsinės yra puiki investicija. Jos yra ilgaamžės ir puikiai atlaiko gamtos išdaigas. Medinės dažniausiai yra gaminamos iš rastų, kreivuolių šakų ar įvairios medienos. Didžiausias privalumas yra tai, kad stogo danga gerai sulaiko triukšmą, net labai lietingą diena nesigirdi lietaus lašų barbenimo. Tai suteikia puikia galimybę skaityti ar dirbti.

Akmeninės pavėsinės. Dažniausiai yra statomos kartu su medinėmis konstrukcijomis. Statybai naudojami įvairūs akmenys. Pastatoma medinė konstrukcija, o jos viduje statomas židinys ar krosnis iš akmenų. Didžiausias privalumas, tai kad net ir lietinga bei šaltą diena galima išsikepti kepsnius ar šašlykus smagioje draugų kompanijoje, ko negalima padaryti medinėje ar medžiaginėje pavėsinėje.
Medžiaginės pavėsinės. Didžiausias privalumas yra tai, kad šias pavėsines galima kilnoti, jų konstrukcija yra lengva ir nesunkiai pernešama iš vienos vietos į kita. Didžiausias minusas tai, kad šias pavėsines kiekvieną rudenį reikia išardyti, nes medžiaga gali neatlaikyti žiemos šalčių ir sniego. Medžiaginės kaip ir medinės yra puiki vieta pasislėpti nuo lietaus, vėjo ar saulės. Jos gaminamos iš tentinio audinio. Šis audinys neperšlampa. Jos yra kur kas pigesnės nei medinės ar akmeninės, bet jos yra pritaikytos trumpesniam naudojimui nei kitos.

Tai yra tik keletas variantu, kurias dažniausiai renkas žmonės. Kiekvienas žmogus pasirenka pagal savo galimybes. Pritaikydamas pavėsines prie savo sodo ar kiemo dizaino. Jos gali būti apsodintos įvairiais augalais: gėlėmis ar netgi vaismedžiais. Tai kiekvieno žmogaus pasirinkimas.