Įvairenybės

Veidrodiniai fotoaparatai

„Veidrodėliai“, sustabdantys akimirką

Veidrodiniai fotoaparatai
Veidrodiniai fotoaparatai

Veidrodinis fotoaparatas – tai tik viena iš kelių fotoaparatų rūšių. Veidrodiniai fotoaparatai gali būti vieno arba dviejų objektyvų. Matiniame stikle fotografuojant matomas objektyvo formuojamas toks vaizdas, koks jis bus nuotraukoje. Fotoaparate yra užraktas, vaizdo ieškiklis, šviesmatis, diafragma, blykstė.

Veidrodiniai fotoaparatai – profesionalų įrankis, nors mėgstamas ir fotografavimo entuziastų. Užsienyje jie perkami tiesiog buitiniam naudojimui. Jais žavisi visi, kurie nori gauti geresnę nei įprastai nuotraukos kokybę. Sakoma, kad pirmas veidrodinis fotoaparatas dažnai būna ir paskutinis. Taip yra tikrai ne dėl to, kad jis prastas, o todėl, kad žmogui pakanka jo funkcijų ir gaunamų nuotraukų kokybės. 

Ką sako profesionalai?

Veidrodiniai fotoaparatai yra beveik kiekvienos firmos, kuri specializuojasi optikos srityje, prekių sąraše. Ar fotoaparatas geras, ar blogas, savo nuomonę išreiškia kiekvienas labai individualiai. Pabandysime aptarti kelių firmų veidrodinius fotoaparatus, pasikliaunant profesionalų patarimais.

Pentax veidrodiniai fotoaparatai giriami dėl puikios nuotraukų kokybės, apgalvoto valdymo išdėstymo, kuris ypač patogus profesionalui.  Patogus jų korpusas, yra optinis vaizdo stabilizavimas. Tikrai geri šios firmos fotoaparatai kainuoja apie 3-4 tūkstančius ir tai yra vieni pigiausių modelių. Taigi, kaip jau supratote, yra ir daug brangesnių.

Veidrodiniai fotoaparatai iki -60% pigiau!

Veidrodiniai fotoaparatai Canon tiks, jei norite populiarios firmos aparato ir turite didelių ambicijų fotografavimui. Dėl tų pačių priežasčių tiks ir Nikon veidrodiniai fotoaparatai. Šios dvi firmos gamina daugiausia įvairių priedų ir objektyvų. Taip pat ir labai profesionalius veidrodinius fotoaparatus.

Tie, kurie tiesiog nori gero fotoaparato, bet negali tam skirti daug pinigų, ramiai gali rinktis Olimpus firmos veidrodinį fotoaparatą. Optimalus variantas iki 2000 litų būtų ir iš Pentax prekių lentynos. Šių dviejų prekinių vardų veidrodiniai fotoaparatai tikrai yra sąlyginai geri, jei naudosite juos ne profesionaliam fotografavimui.

Fotografijos specialistų rekomenduojami fotoaparatai nebūtinai bus geriausi jums. Pirmiausiai, nesvarbu kokios firmos aparatą renkatės, pabandykite jį palaikyti rankose. Pajauskite ar jis jums patogus, ar pavyksta tvirtai ir patogiai laikyti, fiksuoti vaizdą. Nerizikuokite pirkti tik dėl geros kainos, grožio ar rekomendacijos. Veidrodiniai ar bet kokie kitokie fotoaparatai pirmiausiai turi būti patogūs, nes jums reikės užfiksuoti vaizdą nedrebančia ranka. Kai kurie fotoaparatai yra ir sunkūs, galbūt jie bus geri, bet per sunkūs jums.

O kaip kaina?

Sunku kalbėti apie kainą, ypač apie „gerą“ kainą. Kas yra pigus veidrodiniai fotoaparatai? Tokia sąvoka kiekvienam gali būti suvokiama labai skirtingai. Kas vienam brangu – kitam pigu. Kalbant apie veidrodinių fotoaparatų kainą, galima pastebėti, kad jos amplitudė yra tikrai didelė. Nuo tūkstančio iki keliasdešimties tūkstančių litų. Veidrodiniai fotoaparatai pigiau parduodami nebent specialių akcijų metu, taikant specialias išpardavimų nuolaidas arba perkant naują, bet senesnio modelio fotoaparatą. Kartais veidrodiniai fotoaparatai akcija gali suvilioti net nesiruošiančius pirkti būtent veidrodinio fotoaparato.

Ne visus tenkina naudoti veidrodiniai fotoaparatai, bet juos taip pat galima įsigyti pigiau, tik svarbu žinoti, ką ir iš ko perkate, kodėl šis aparatas parduodamas. Gali būti, kad seną fotoaparatą parduoda fotografas, kuris kas kažkiek laiko atnaujina savo darbo įrankius, nenorėdamas atsilikti nuo technikos naujovių. Tokiu atveju galite būti ramus – fotoaparatas bus geras. Pirkti aklai, internetu, iš nepažįstamų žmonių – rizikinga. Į pagalbą pasikvieskite nusimanantį, kuris galėtų pastebėti rimtus ir smulkesnius pažeidimus, jei tokių yra.

Veidrodiniai fotoaparatai reikalauja specialios priežiūros. Patariama periodiškai nunešti išvalyti matricą, jutiklį, objektyvą. Viskas kainuoja. Taip pat ir įvairūs objektyvai, be kurių galima ir apseiti, tačiau, kaip sakoma, „apetitas kyla bevalgant“.