Laisvalaikis / Pomėgiai,  Pirkiniai / Paslaugos

Vėliavų gamyba: galimybės šiandien

liava – vienas ryškiausių, didžiausių ir pagarbą sukeliančių simbolių. Dažnai nesusimąstoma, kiek daug jų supa mus kiekvieną dieną. Jomis puošiasi ne tik valstybinės institucijos ir ambasados, tačiau jas kasdien išvysime daugelyje vietų, net – degalinėse. Tai  puikus simbolis, padedantis išreikšti savo tapatumą ir skleisti žinią apie prekės ženklą.

Vėliavų gamyba šiandien nesudėtinga ir greita. Šiuolaikinės technologijos leidžia greitai ir kokybiškai atlikti bet kokias spaudos užduotis tekstilėje. Itin svarbus yra tinkamo audinio parinkimas, mat toks gaminys greičiausiai bus eksponuojamas lauke, kur susidurs su temperatūrų kaita, lietumi, šalčiu, blukinančiais saulės spinduliais. Todėl labai svarbūs ir tinkami šilkografijoje naudojami dažai. Nuo saulės blunka net kasdieniniai drabužiai, su kuriais tik dalį dienos praleidžiame lauke, na o tokiems užsakomiems gaminiams saulės atokaitoje tenka prabūti kone visą dieną. Laimei, šiandien turime galimybes naudoti itin atsparius dažus. Šilkografijos spaudos mašinos, kuriomis gaminama didesnė dalis tekstilės spaudos šiais laikais, yra tikslios ir funkcionalios. Piešinys ar užrašai suformuojami kompiuterio pagalba ir iš anksto tiksliai žinoma, koks vaizdas bus išgaunamas. Tiesa, atspalvių gama nėra beribė, tad paprastai rekomenduojama rinktis įprastas spalvas kad netektų nusivilti gautu rezultatu, nes šilkografijos mašinos maišo spalvas pačios. Naujausios mašinos tai daro labai tiksliai, tačiau atspalvis nuo kompiuteryje sumaketuoto vis tik gali skirtis. Dėl to gali būti kalta net ne šilkografijos mašina, o monitoriaus, kuriame buvo kuriamas pirminis maketas, spalvų nustatymai.

Dažnai apie liavų gamybą galvojama tik kaip apie licencijuotą veiklą, kurios metu kuriamos valstybių vėliavos. Tačiau tai – tik maža užsakymų dalis, nes tokius gaminius gamina visame pasaulyje, o didžioji dalis produktų pagaminama Kinijoje. Daug didesnė užsakymų dalis yra įvairūs verslo ar organizacijų projektai, kurie būna nestandartinių dydžių, formų. Dažnai užsakomi reklaminiai spaudos ant tekstilės gaminiai, kurie būna įvairių lenktų formų ir daug geriau atkreipia vartotojų dėmesį bei neatrodo taip oficialiai kaip dažniausiai naudojamas stačiakampis formatas. Žinoma, dažnai užsakomi ir mažieji tekstilės spaudos gaminiai skirti tvirtinti ant automobilių, statyti ant stalo ar stenduose. Tokiems gaminiams ypač aktualus šilkografijos tikslumas ir nepriekaištinga gaminio kokybė, nes jie yra matomi iš arti. Pamatyti išlindusį siūlą ar susidubliuojantį priešinį būtų tikrai nemalonu ir kenktų užsakovo įvaizdžiui.

Vėliavų gamyba yra daug platesnė veikla, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Naujosios šilkografijos technologijos itin palengvina šį procesą ir padeda sukurti aukštos kokybės gaminius, kuriuos renkasi verslo sektorius kaip puikią reklamos priemonę.