Įvairenybės

Versace istorija

Versace – tai ne tik gerai žinomas prekės ženklas. Tai pavardė žmogaus, kuris daug metų dirbo ir kūrė gerai atrodančius ir kokybiškus drabužius, kol tapo vienu žinomiausiu ir daugiausia naujovių įdiegusiu XX a. pasaulio dizaineriu.

Nedidelė dalis žmonių turinčių šio dizainerio pavarde paženklintus drabužius, kvepalus ar kitus aksesuarus žino, kad Gianni Versace yra kilęs iš mažo industrinio miestelio pietų Italijoje. Dar įdomesnis faktas, kad jo tėvai buvo paprasti žmonės: tėvas – pardavėjas, o motina – siuvėja. Būtent motinos profesija ir padarė didelę įtaką šiam dizaineriui.

Versace vaikystėje dažnai lankydavosi motinos darbe ir matydavo, kaip yra siuvami drabužiai ir kokie žmonės juos perka. Tai jam paliko didelį įspūdį. Gianni nuoširdžiai žavėjosi šia sritimi ir dar būdamas vaikas nusprendė, kad nori sieti savo gyvenimą su mados pasauliu. Tiesa, kurti pirmuosius rūbus jis pradėjo būdamas 22 metų. Tuomet jis gavo užsakymą iš mados namų įsikūrusių Milane, Italijos madai svarbiame mieste, ir jo vardas pirmą kartą nuaidėjo svarbiausių mados žinovų lūpose. Netrukus jam tekdavo į Milaną dažnai važinėti. Būdamas 26 metų jis ten apsigyveno.

Kaip tik aštuntajame dešimtmetyje Italų mados namai išgyveno pakilimą. Buvo vystomas „Made in Italy“ prekinis ženklas. Daugelis dizainerių suprato, kad drabužiai negali ir toliau būti bevardžiais. Taigi, 1977 metais vyresnysis Gianni brolis Santo nusprendė prisidėti prie Versace ženklo kūrimo. Santo studijavo verslo administravimą todėl daug geriau išmanė verslo subtilybes nei madai atsidavęs jo brolis. Taip pat prie verslo kūrimo prisidėjo ir sesuo Donatella bei jos vyras, kuris taip pat kūrė drabužius

Versace šeimos projektą lydėjo didelė sėkmė. Teisingi rinkodaros, produktų platinimo žingsniai ir mados kūrėjo talentas lėmė, kad Versace vardą ir produktus, kaip Versace kvepalai, drabužiai, aksesuarai šiandien žino net mada nesidomintys žmonės.

Prieš Versace mados pasaulis buvo kitoks. Tai buvo tik drabužių dizainas ir gaminimas. Tuo tarpu Versace kompanija visa tai pavertė pramoga: atsirado super modeliai ir mada ėmė daryti įtaką muzikai ir kinui. Dėka Versace mada išaugo į kai ką daug didesnio – į kultą.

versace kvepalai