Įvairenybės

Vertimu biuras

Kokios gali būti vertimų paslaugos?

Vertimu biuras
Vertimu biuras

Kalbų mokėjimas šiais laikais nieko nestebina, mat dažnas žmogus moka bent vieną užsienio kalbą. Tačiau kartais reikia versti sudėtingus, rimtus tekstus, kuriems turimų žinių nepakanka. Tokiais atvejais paslaugas teikia vertimu biuras. Dirbantys specialistai vertėjai moka užsienio kalbas labai gerai. Be to, jie yra baigę specialias vertėjų studijas ar tam tikrus kursus. Todėl darbą išmano ir gali atlikti kokybiškai bei pagal reikalavimus. Teikiamos vertimu paslaugos pas specialistus, žinoma, kainuoja. Tačiau kokybė ir patikimumas verti to. Mat jeigu jums vertimų paslaugas suteiks ne specialistas ir visiškai šios srities neišmanantis žmogus, jūsų norimas išversti tekstas gali būti netgi sugadintas. Svarbu žinoti, jog konkrečias vertimų paslaugas teikiantis biuras turi užtikrinti verčiamų tekstų kokybę ir patikimumą. Mat jeigu jums siūlo pigias, greitas ir kokybiškas paslaugas, verta detaliai viską išsiaiškinti. Mat šie trys dalykai tarpusavyje yra sunkiai derinami.

Dokumentai

Kiekvienas vertimu biuras teikia skirtingas vertimo paslaugas. Vieni verčia tik raštu, kiti – tik žodžiu, treti verčia ir raštu, ir žodžiu. Taip pat vienas biuras gali versti tik vienos tam tikros srities tekstus, kitas – keleto sričių. Tad prieš eidami pas vertėjus pirmiausia išsiaiškinkite, kokias vertimu paslaugas jie teikia. Taip pat pažiūrėkite, kokio pobūdžio, kokio ilgio yra jūsų tekstas, kurį reikia išversti. Yra specialūs vertimų biurai, kurie teikia skirtingas vertimų paslaugas. Pavyzdžiui, vienas vertimu biuras plungeje verčia tik dokumentus. Tai gali būti tiek asmens tapatybės dokumentas, tiek gimimo liudijimas ar kitas koks nors dokumentas. Dokumentai verčiami taip pat į įvairias kalbas kaip ir kiti tekstai. Tik prieš eidami į biurą būtinai turite pasidomėti, į kokias ir iš kokių kalbų verčiami dokumentai. Dažniausiai išverstą dokumentą dar reikia patvirtinti notariškai. Gali būti ir toks vertimų biuras, kuris turi savo notarą arba bendradarbiauja su notaru ir gali reikiamas procedūras atlikti tuo pačiu metu. Tai patogu tais atvejais, kai dokumentai siunčiami versti į kitą šalį. Pavyzdžiui, lietuviai, kurie gyvena užsienyje, dažnai siunčia Lietuvos vertėjų biurams lietuviškus dokumentus, kuriuos reikia išversti į vieną ar kitą užsienio kalbą. Paslaugas teikiantis vertimu biuras internete gali pasirūpinti jums reikiamu vertimu net ir tuo atveju, jeigu jūs esate užsienyje.

Knygos

Kai kuris vertimu biuras gali teikti tik vienos srities vertimų paslaugas. Jeigu vieni biurai verčia tik dokumentus, tai kiti tuo tarpu užsiima tik knygų vertimu. Pastarasis dar gali skilti į keletą sričių. Priklausomai nuo knygos turinio, gali būti verčiama tik grožinė literatūra arba tik moksliniai leidiniai. Pavyzdžiui, vienas vertimu biuras kaune laisves al verčia mokslines knygas, kurios susijusios su fizika ir chemija. Tame biure dirbo konkrečių minėtų sričių specialistai vertėjai, kurie ne tik moka tam tikras užsienio kalbas, bet ir gerai išmano fizikos bei chemijos sritis. Taigi prieš norėdami išsiversti kokią nors knygą, pirmiausia turite išsiaiškinti, kuris vertimu biuras jums gali suteikti kokybiškas paslaugas.

Kitos paslaugos

Priklausomai nuo to, kokias paslaugas teikia vertimų biuras, skiriamos ir atitinkamos kainos. Nors dažnas vertimu biuras kainos iš karto negali pasakyti. Mat jai įtakos turi daugybė dalykų. Tad tik aptarę ir suderinę su vertėju visas sąlygas bei pageidavimus, galite sužinoti vertimo paslaugos kainą. Vieni biurai, pavyzdžiui, siūlo ne tik vertimų paslaugas, bet ir redaktorių, maketuotojų ir panašiai. Tad priklausomai nuo pasirinktų paslaugų priklausys ir kaina. Gali būti, kad vienas vertimu biuras vilnius kainos negali pasakyti nepamatęs paties teksto. Kiti išsamiai visko išklausinėja užsakovą ir gali pasakyti bent preliminarią paslaugos kainą. Konkretus vertimu biuras ikainiai jo priklauso nuo daugelio veiksnių. Tad pirmiausia reikia kalbėti apie paslaugas, o tik paskui, kai viskas jau bus aptarta, aiškintis įkainius ir galimą jūsų užsakomo vertimo kainą. Kiekvienas vertimu biuras turi savo darbo specifiką ir paslaugų spektrą. Tad nuo to priklauso ir kaina.