Įvairenybės

Vestuvių fotografas: į ką būtina atkreipti dėmesį?

vestuviu fotografasPasirinkti tinkamą vestuvių fotografą – gana sudėtingas uždavinys. Kol galiausiai išsirenkamas fotografas, tenka peržiūrėti ne vieną šimtą nuotraukų ir susitikti ne su vienu foto meistru. Vieni fotografai naudoja visiškai elementarias fotografavimo technikas, kiti – sudėtingas, vienų fotografų nuotraukos – labai meniškos ir nepaprastos, tuo tarpu kitas vestuvių fotografas tiesiog žmones sustato ir nufotografuoja prie bažnyčios, santuokų rūmų ar kitoje reprezentacinėje vietoje. Galbūt atsiras prieštaraujančių, tačiau aišku viena – geros vestuvių nuotraukos spinduliuoja iš tolo ir jos visuomet madingos. Pasidalinsime keliais patarimais, padėsiančiais išsirinkti gerą fotografą. Ką reikėtų daryti – tai nesirinkti pirmo pasitaikiusio vestuvių fotografo paslaugų. Ilgiau paieškojus, galima rasti išties dėmesio vertą fotografą. Taigi neverta skubėti, ypač jei iki vestuvių likę daugiau kaip keli mėnesiai.

Jeigu yra galimybė, šventę organizuokite ne vasarą – tuomet tiek fotografo, tiek ir kitos paslaugos bus kiek pigesnės. Pasirinkę fotografą, būtinai su juo susitikite. Vestuvių fotografas turi patikti Jums kaip asmenybė, būti draugiškas, drąsus bei komunikabilus, turėti organizacinių savybių. Išsiaiškinkite, kokios paslaugos įeis į Jūsų užsakytą paslaugų paketą. Pagalvokite, ar tikrai verta fotografui mokėti ir už fotografavimą vakarinėje dalyje? Taip pat galbūt fotoknygą ir gražiausias nuotraukas vėliau pasidarysite patys, užuot visa tai užsakę pas fotografą? Apsvarstykite, galbūt norėsite ne vieno, bet dviejų vestuvių fotografų – tuomet bus įamžinta daugiau jūsų šventės akimirkų.

Su išsirinktuoju vestuvių fotografu būtinai aptarkite šventės detales, būtinai išsakykite savo pageidavimus. Atkreipkite dėmesį, ar vestuvių fotografas – taip vadinamojo reportažinio stiliaus atstovas, ar daugiau fotografuoja sustatytus žmones. Atminkite, kad gražesnės spontaniškos nuotraukos, kai nepozuojama, tačiau čia fotografas turi įdėti daugiau darbo begaudydamas išskirtinius kadrus. Su fotografu būtinai pasirašykite sutartį, kur bus nurodyti terminai, sumos, ką už sumokėtus pinigus gausite ir taip toliau. Prieš pasirašant, sutartį įdėmiai perskaitykite visus jos punktus, o ypač tuos, kurie parašyti smulkesniu šriftu. Vertėtų suabejoti fotografo kompetencija, jei jis siūlo vienu metu ir filmuoti, ir fotografuoti vestuves – neturėsite nei kokybiškų nuotraukų, nei gražaus vestuvinio filmo. Atsižvelgus į šiuos patarimus, turėsite išties gražias nuotraukas, kurios liks visam gyvenimui.