Dėl lygios šypsenos
Atrodytų, apie dantų tiesinimą žinome nemažai: apie plokšteles, breketus, skirtus nelygumų korekcijoms. Vidiniai breketai – jokia naujiena, tačiau informacijos apie šį tiesinimo būdą yra kiek mažiau. Ortodontė Eleonora sako, kad būtent vidiniai, o ne išoriniai, breketai kai kam atrodo patrauklesni. Dėl ko? Kuo šie breketai skiriasi nuo išorinių, kuriuos ir esame labiausiai pratę matyti?
Svarbu pasiryžti
Kai omenyje turimi vidiniai breketai vilnius, Kaunas, Klaipėda ir kiti didieji Lietuvos miestai yra tos vietos, kur dirba kvalifikuoti ir patikimi specialistai. Tai svarbu, tačiau dar svarbiau – nuspręsti, ar toks dantų tiesinimo būdas jums priimtiniausias. Juk daugeliui net ir sprendimas imtis priemonių ir taisyti nelygumus tampa iššūkiu. Eleonora sako, kad tam išties reikia pasiryžimo: „Nėra didelės reikšmės, jus domintų išoriniai ar vidiniai breketai klaipeda ar Kaunas bebūtų miestas, kuriame gyvenate, imtis nelygių dantų korekcijų yra nelengva. Tiksliau sakant, nelengva tam ryžtis. Bet ar verta? Šimtu procentų! Pacientams neretai turiu papasakoti apie tai, kad netaisyklingas sąkandis ar kita, iš pažiūros, estetinė dantų problema yra šis tas daugiau. Bėgant metams žandikaulio veikimas kinta, gali pradėti kisti ir kalba. Breketų svarba, vidiniai jie būtų ar išoriniai, yra labai didelė, nes tai gali sustabdyti netgi veido deformaciją, kurios tikimybė, netiesinant kreivų dantų, yra gana reali.”. Eleonora sako, kad Lietuvoje, tiek vidiniai breketai kaune, tiek ir vidiniai breketai klaipedoje, yra siūlomi kvalifikuotų specialistų. Jei kyla abejonių ar neaiškumų, nereikėtų praleisti progos pasikonsultuoti: „Be jokios abejonės, vidiniai breketai yra šis tas daugiau nei paprasta plokštelė, tad priimti sprendimą tokiu būdu tiesinti dantis ar taisyti sąkandį nėra lengva. Paprastai, kai omenyje turimi vidiniai breketai atsiliepimai iš išbandžiusiųjų yra sutartiniai teigiami, bet to ne visada pakanka. Gydytojų ortodontų vaidmuo čia – ne tik informuoti apie pačių breketų privalumus, bet ir apibūdinti kreivų dantų tiesinimo svarbą. Kitaip tariant, reikėtų „pradėti nuo šaknų“. Ne visi pacientai supranta, kad nelygumai yra ne vien estetinė, bet ir galimai sveikatos problema.“.
Apie tyrimus ir vidinių breketų tvirtinimą
Eleonora, paklausta, kaip yra tvirtinami vidiniai breketai, atsako: „Jie yra tvirtinami prie vidinių dantų – viduje, ne išorėje. Kitais žodžiais tariant, liežuvio pusėje. Savaime suprantama, dėl šios priežasties jie ir lieka nematomi. Tai vidiniai breketai incognito. Tiesą, jų nematomumą lemia ne tik tai, kur yra tvirtinami, bet ir tai, iš ko pagaminti. „Incognito“ ir kitos vidinių breketų rūšys yra gaminamos iš specialaus lydinio, kuris garantuoja maksimalų jų prigludimą prie danties.“. Vidiniai dantu breketai yra tvirtinami tik po išsamaus paciento burnos būklės tyrimo. Eleonora pabrėžia, kad tai yra viena svarbiausių gydymo dalių: „Na, vidiniai breketai kaina nenusileidžia išoriniams breketams – tas tiesa. Tačiau reikėtų atsižvelgti į tai, kiek laiko skiriama paciento dantų analizei. Šiame gydymo etape sprendžiama, kur bus tvirtinama breketų plokštelė, nustatoma, kokį krūvį „gali pakelti“ dantys. Tai daug dėmesio reikalaujančios procedūros – tyrimai, turiu omenyje – ir jiems reikia specialios technikos. Vis dėlto, rezultatas yra vertas visų pastangų ir tyrimų. Vidiniai breketai – metodas, leidžiantis pakoreguoti net ir labiausiai deformuotą šypseną. Dar daugiau – tai yra būdas, tinkamas net ir tiems, kurie nori dantų tiesinimą išlaikyti visiškoje paslaptyje. Išoriniais breketais vyresnio amžiaus žmonės paprastai nesididžiuoja, netgi šiek tiek gėdijasi, tad vidinių veikimas jiems turėtų būti ypač priimtinas.“.