Automobiliai / Motociklai

Viešasis transportas ar nuosavas automobilis?

Apsigyvenus didesniame mieste tenka spręsti dilemą: vairuoti automobilį ar pasikliauti viešuoju transportu? Apsispręsti nėra lengva. Šiame straipsnyje pateiksime kelis kiekvienam šią mįslę gliaudančiam žmogui svarbius klausimus ir jų atsakymus. Žinoma, apsisprendimą lemia daug daugiau tik jums pačiam žinomų faktų ir aplinkybių.

Koks jūsų gyvenimo stilius? Jei turite dažnai atsidurti skirtingos miesto vietose, žinoma, rinkisitės automobilį. Tuo tarpu, žmogus dirbantis sėslų darbą ar studijuojantis jaunuolis verčiau rinktis viešajį transportą. Studentams ir moksleiviams beveik visuose pasaulio miestuose yra suteikiamos nuolaidos. Lietuvoje jos siekia net 80%.

Ar galėsite skirti automobiliui pakankamai lėšų? Visi turime finansinių įsipareigojimų: kiekvieną mėnesį tenka susimokėti už butą, už komunalines paslaugas. Galite sau leisti kasdien naudotis automobiliu tik jei turite pakankamai atliekamų pinigų kiekvieno mėnesio pabaigoje. Auto remontas, draudimas, priežiūra ar net baudos gali būti sunki našta jūsų piniginei. Jei planuojate pirkti dėvėtą automobilį planuokite skirti automobiliui tiek lėšų, kiek skirtumėt naujam šeimos nariui. Retkarčiais to gali net neužtekti. Kiekvieną mėnesį atlikusius automobilio priežiūrai likusius pinigus atsidėkite. Automobilis, o ypač dėvėtas modelis gali parodyti netikėtų kaprizų.

Įvertinkite kitus galimus variantus. Viešasis transportas: troleibusai, autobusai ar mikroautobusiukai gali būti pigesnė alternatyva. Tuo tarpu važiuojant iki močiutės ar tėvų namų kitame šalies gale galite rinktis traukinius ir tarpmiestinius autobusus. Iš pirmo žvilgsnio kainos skirtumas gali pasirodyti ne toks didelis. Neužtenka tik palyginti benzino ar dyzelino ir traukinio bilietų kainas. Auto remontas, draudimas ir visos kitos automobilio išlaidos turi būti taip pat įtrauktos į sumą, kurią esate suplanavęs skirti visoms kelionėms.

Ar jums brangus laikas? Didžiuosiouse pasaulio miestuose metro ar tramvajaus dėka galite keliauti greičiau nei kitomis transporto priemonėmis. Tuo tarpu  Lietuvoje jokia viešojo transporto priemonė greitos klionės nežada. Tik išimtiniais atvejais autobusai ir troleibusai aplenkia kamsčiuos stovinčius automobilius.Yra vietų, kur vieštajam transportui yra skirtos atskiros juotos. Deja, tai retas atvejis. Paprastai jie stovi kamsčiuose, kaip ir visi automobiliai. Tiesa, jei negalite skirti pakankamai lėšų automobilio įsigyjimui ir auto remontui verčiau rinkitės viešąjąjį transportą. Senas automobilis gali sugesti ir dažnai gesti, kas atims daug laiko.

auto remontas