Būstas

Virtuviniai baldai

virtuviniai baldaiVirtuvėje verda ne tik sriuba

Išties, virtuvė, tai vieta namuose, kur tikrai verda gyvenimas. Ne paslaptis, kad daugelis, įsirenginėdami naujus namus arba juos atjaudindami, pirmiausia galvoja apie bendrą namų išvaizdą, patogumą, jaukumą. Apie tai, kad virtuviniai baldai yra viso to dalis, susimąsto ne kiekvienas. Būtent šie baldai turėtų būti apgalvoti geriausiai, nes juos pakeisti tikrai nėra taip paprasta ir juolab pigu. Tai vieni iš pačių sudėtingiausių ir brangiausių baldų namuose, nes jie turi būti ir gražūs, ir funkcionalūs, ir ergonomiški, ir estetiški. Virtuvėje ne tik gaminamas maistas, ten viena jaukiausių namų vietų, todėl viskas turi būti apgalvota. Taigi nuo ko reikėtų pradėti?

Tikslūs išmatavimai

Puikūs ir dėmesį patraukę, virtuviniai baldai kataloguose, gali visai kitaip atrodyti jūsų virtuvėje. Virtuves baidai turėtų tikti būtent jūsų virtuvės dydžiui ir išplanavimui, todėl pirmiausia reikėtų kiek galima tiksliau susidaryti virtuvės planą. Jame būtina sužymėti ne tik tikslius bendrus virtuvės išmatavimus, bet ir elektros lizdų, vamzdžių išdėstymą (ypač tų, kurių pajudinti negalima), taip pat duris, langus.

Jei naujoji virtuvė bus įrenginėjama daugiaaukštyje, ypač senesnės statybos, labai svarbu išsimatuoti atstumus nuo grindų iki lubų, taip pat nuo sienos iki sienos skirtingame aukštyje. Dažnai, vos vienu centimetru, pagaminti per dideli baldai, sukelia daug nepatogumų. Nepatingėkite išmatuoti ir įvairių galimų nišų ir išsikišimų matmenis. Turėdami kuo tikslesnius duomenis, kuo daugiau įvairių matmenų, gausite tikslesnį būsimų baldų projektą. Galėsite ir patys pasižvalgyti baldų gamintojų puslapiuose, kur pateikiami virtuviniai baldai su nuotraukomis ir išmatavimais.

Virtuviniai baldai yra visuma to, kas yra jūsų virtuvėje, todėl nepamirškite buitinės technikos, nes tokie matmenys kaip plotis, aukštis, gylis, taip pat svarbūs. Įprastai, baldų gamintojai paprašo pateikti įmontuojamų baldų išmatavimus arba bent pasakyti buitinės technikos modelį. Jei jūsų pageidavimuose yra numatyti dar kokie nors virtuviniai aksesuarai ar prietaisai, kurie gali trukdyti baldams, apie tai būtinai turite pasakyti gamintojui.

Medžiagos ir kaina

Prieš užsisakydami baldus iš konkretaus gamintojo, nepatingėkite pasiskaityti ir kitų klientų atsiliepimus, jei yra galimybė, nuvažiuokite gyvai apžiūrėti jų gaminių. Virtuves baldai kaina gali skirtis, tačiau kartais gerokai mažesnė kaina gali reikšti ir prastesnę kokybę. Geri baldai, net ir paprasti virtuviniai stalai, kainuoja brangiau. Neskubėkite atsisakyti brangesnio projekto neišsiaiškinę už ką mokėsite.

Svarbu iš ko gaminami virtuviniai baldai. Net gražiai pagaminti, ir iš pažiūros estetiškai atrodantys baldai iš prastų medžiagų, tarnaus daug trumpiau. Apie baldų kokybę pirmiausia ir sprendžiama pagal tai, iš kokių medžiagų jie pagaminti. T.y. iš ko gaminami baldų fasadai, stalviršiai, koks stiklas naudojamas, kartais net ir koks gobelenas, be kurio dažnai neapsieina įvairūs virtuviniai kampai.

Kitas svarbus faktorius yra įvairių paviršių atsparumas temperatūroms, vandeniui, mechaniniam poveikiui. Ne specialistas, galbūt, ne ką ir supras, todėl verta pasiskaityti apie naudojamų medžiagų savybes, jų pliusus ir minusus.

Kalbant apie kainą, verta paminėti, kad virtuviniai medžio masės baldai, be abejo, bus brangesni. Medžio drožlių plokčių – pigesni, tačiau daug kas priklauso nuo plokštės paviršiaus. Jis gali būti dengiamas laminatu, stiklu, naturaliu arba dirbtiniu akmeniu.

Taigi, kaip atrodys ir kiek kainuos jūsų išsirinkti virtuviniai baldai priklauso nuo daugybės dalykų. Pirmiausia patys turite aiškiai žinoti ne tik savo norus ir finansines galimybes, bet ir patalpos, kurioje bus įrengta virtuvė, technines ir išplanavimo galimybes.