Įvairenybės

Vonia – nugaros skausmui malšinti

Nugaros skausmas, o dar dažniau – apatinės nugaros dalies skausmas yra paplitęs negalavimas, kuriuo nors metu pasitaikantis visiems žmonėms. Jį gali sukelti įvairiausios priežastys.

Daugeliu atvejų tai būna laikinas negalavimas, trunkantis tik kelias dienas. Toks laikinas apatinės nugaros dalies skausmas dažnai atsiranda patempus raumenį ar raištį. Vis dėlto apatinės nugaros dalies skausmą kartais lemia rimtesnis sutrikimas, pavyzdžiui, disko prolapsas arba slankstelių pažeidimas.

Šių skausmų varginamiems žmonėms būdinga netaisyklinga laikysena, nejudrus gyvenimo būdas. Darant staigius, net ir menkus judesius, galima pasitempti raumenis ir raiščius. Nėščios moterys taip pat patiria apatinės nugaros dalies skausmus – vaisiaus svoris ir pasikeitusi laikysena apkrauna nugaros raiščius ir raumenis. Skausmus gali kelti ir tokios lėtinės ligos, kaip osteoartritas. Rečiau skausmus sukelia ankilozinis spondilitas, dar rečiau – antriniai kaulų augliai, išplitę iš pirminio auglio kitoje kūno dalyje.

Kaip gydyti? Pirmiausiai reikėtų vengti gulėti lovoje, nebent skausmas yra labai stiprus, bet net ir tokiu atveju ramybės laikotarpis neturėtų peržengti 48 valandų ribos. Svarbu judėti, kad nugara nesustingtų, o nugaros raumenys nenusilptų. Labai patartina kreiptis į fizioterapeutą. Fizioterapeutas rekomenduoja skausmą malšinančių ir nugarą stiprinančių ir lankstumą gerinančių pratimų. Apatinės nugaros dalies skausmą malšina ir masažas ar manualinė terapija.

Dar vienas – ko gero pats paprasčiausias – būdas malšinti nugaros skausmą namų sąlygomis – tai gulėti ar net mankštintis karštoje vonioje. Karštas vanduo atpalaiduoja įsitempusią nugarą, malšina skausmą, o mankšta neleidžia nugarai surambėti. Šiandien labai populiari dviguba akrilinė vonia, dar kitaip vadinama vonia vonioje. Būtent tokia vonia, kai į senąją montuojama naujoji, sudaro neįtikėtiną termoso efektą: vanduo ilgai išlaiko aukštą temperatūrą, ilgai neatvėsta. Tokio vonios restauravimo kaina nėra didelė, o nauda – neabejotina, todėl visiems, kenčiantiems didelius nugaros skausmus, tai yra puikus ir patikimas skausmų šalinimo būdas.

Be abejo, šiokį tokį palengvėjimo pojūtį gali suteikti ir vaistai nuo skausmo arba kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo. Simptomai gali sušvelnėti ir prie skaudančios srities pridėjus šildomąją pūslę arba kuo nors apvyniotą karšto vandens butelį.