Įvairios svetainės,  Kompiuteriai / internetas

WordPress 3.1 – daugybė naujovių

Vos prieš keletą dienų, tai yra Vasario 23 dieną buvo išleista nauja, daugelio laukta WordPress 3.1 versija. Šioje versijoje rasite tikrai daug naujo, įvairiausių palengvinimų, tinklapio administravimas su naująją 3.1 versija taps lengvesnis ir greitesnis! Ką gi, netemkime gumos ir pradėkime:

Administratoriaus juosta

Pirmas dalykas, kurį pamatysite po atnaujinimų, tai yra „Administracijos Juostelė“ kuri yra Jūsų puslapio viršuje. Nesijuadinkite, niekas, išskyrus Jus ją gali matyti ir Jūs ją galite matyti tik kai esate prisijungę ir tik tada, kai peržiūrinėjate savo puslapį. Ji atrodo štai taip:

Tai puikus būdas greitai nukeliauti į pagrindinius Administratoriaus puslapius, pavyzdžiui norint parašyti naują įrašą Jums užteks vieno pelytės paspaudimo ir štai, Jūs jau galite rašyti naują įrašą į savo tinklaraštį. Kaip bebūtų, Jums tereikia nuvesti pelytės žymeklį ant norimo skyriaus ir Jums išlys papildomas meniu, kuriame galėsite pasirinkti tai, ką norite daryti, pavyzdžiui kaip ir minėjau, pridėti naują įrašą.

Vidinės nuorodos

Vidinės nuorodos yra patogus dalykas skaitytojo atžvilgiu ir puikus dalykas SEO atžvilgiu. Vienas iš mano mėgstamiausių būdų tai padaryti, yra pateikti nuorodas į kitus svarbius mano puslapio įrašus pranešimo pabaigoje. Tai galėdavau padaryti su WordPress įskiepiu. Tačiau dabar. 3.1 versija turi “Nuorodos įterpimo” savybė, kuri pakeis šį įskiepį.

Norint tai padaryti, Jums reikia tiesiog įsijungti savo parašytą straipsnį WordPress sistemoje. Paryškinkite tekstą, kurį norėsite “palinkinti” ir Jūs pamatysite naują, iššokusį langą.

Rašant naują įrašą, kiek aukščiau yra įvairių nustatymų tokia kaip ir lentutė, ir ten yra funkcija,  kuria pasinaudoję galite įterpti nuorodą ir jos pavadinimą. Dabartinėje, naujojoje versijoje, Jūs galite pažymėti “Open link in a new window/tab”, šią funkciją Jūs tikriausiai norėsite naudoti išorinėms nuorodoms.

Žemiau prieš tai paminėtos funkcijos, yra užrašas “Or link to existing content”, kuris turi mažą, pilką strėlytę kairėje jo. Paspauskite ją, norėdami pamatyti pasirinkimų galimybes. Įveskite ieškomą žodį ar frazę ir apačioje atsiras atitinkamas įrašas (jei toks yra) iš Jūsų tinklaraščio.

DĖMESIO: Šio lango Jūs negalėsite matyti, jei naudojate ne standartinį WordPress teksto editorių, o turite įsirašę teksto editorių kaip įskiepį.

Mažiau teksto redagavimo panelių

Ši naujovė priklauso nuo Jūsų naudojamos temos, tačiau bendrai paėmus, turėtumėte matyti mažiau panelių bei modulių, kai naudojate WordPress teksto editorių ar kuriate naują puslapį. Po atnaujinimų, bent jau man pradingo “Excerpt”, “Trackbacks”, “Custom Fields” bei “Discussion” panelės.

Šis pakeitimas sugadino kaikurias WordPress temas, pranyko daug modulių, Tačiau daugeliui buvo lengva juos susigrąžinti. Jei Jums taip atsitiko, eikite į WordPress teksto editorių ir paspauskite užrašą “Screen Options”, kuris yra Jūsų puslapio viršuje, dešinėje pusėje, šiek tiek žemiau užrašo “Logout”. Kai paspausite, išsiskleis meniu ir Jūs pamatysite daugybę nustatymų, kuriuos galite keisti pažymėdami ir atžymėdami varnytes.

Įrašų išvaizdos tvarkymas

Ko gero, jau pastebėjote, jog greitu metu pasirodys “tonos” naujų temų, skirtų WordPress 3.1 versijai bei kurios turės naujausius 3.1 versijos atnaujinimus specialiai temoms. Vienas iš jų – įrašų išvaizdos tvarkymas. Šis atnaujinimas Jums leis redaguoti Jūsų įrašų išvaizdą skirtingais būdais. Pavydžiui, Jūs galėsite įvairiai keisti stilius specialiai video įrašų postams, paveiksliukų galerijoms ir t.t.

Pagerinta temų paieška WordPress sistemoje

Jei kada nors ieškojote puikios temos savo tinklaraščiui naudodamiesi WordPress turinio valdymo sistemos integruota paieška, ko gero, pastebėjote, jog rezultatai kartais gali visai neatitikti Jūsų reikalavimų, pagal kuriuos įvygdėte paiešką. Tačiau WordPress 3.1 versijoje yra įdiegti geresni paieškos filtrus, kurie pilnai turėtų atitikti rezultatą pagal parametrus, kuriuos pasirinkote.

Atnaujinti, ar vis dėlto palaukti?

Mano atsakymas yra taip! Kodėl? Ogi todėl, jog tai nėra šiaip koks nors mažas ir paprastas atnaujinimas. Tai yra angliškai vadinamas MAJOR UPDATE, kuris yra gan svarbus. Argi Jūsų nesugundė visos šios naujovės naujojoje, WordPress 3.1 atnaujinime? Juk visa tai tik palengvina ir pagreitina Jūsų darbą.

Tai dar ne viskas. Rekomenduoju atsinaujinti į naujesnę versiją, nes praktiškai vos ne kiekviename atnaujinima yra vis ištaisoma kokia nors saugos klaidelė, kuri sumažina tikimybę, jog Jūsų tinklapis bus nulaužtas.

Tai tiek šiam kartui, linkiu Jums sėkmingo atnaujinimo ir gero naudojimo!