Kompiuteriai / internetas

WordPress TVS instaliacija (pamoka)

WordPress TVS (Turinio valdymo sistema)– dabar kone populiariausia turinio valdymo sistema visame pasaulyje. Ši turinio valdymo sistema, galima sakyti, yra universali. Iš tikro, kiek teko girdėti, WordPress buvo kurta blogeriams. Tačiau, dabar WordPress yra universali TVS ir ji tinka vos ne kiekvienos tematikos tinklapiui: tiek projektui apie žaidimus, smulkiai e-parduotuvei, blogui, naujienų tinklapiui ir t.t. Taip pat norėčiau paminėti, jog mūsų tinklapis „stovi“ and WordPress turinio valdymo sistemos.

Na, o dabar eikime prie šios TVS instaliacijos. Visų pirma, mums reikės šių programų:

1. WordPress TVS failų (Siųstis).
2. Bet kokia internetinė naršyklė (pvz. Mozilla Firefox, Internet Explorer).
3. Tekstų redagavimo programa (pvz. Notepad, Wordpad).
4. FTP programa (pvz. Filezilla Siųstis).

Taip pat mums prireiks hostingo. Jei Jūsų projektas bus siūlomas Lietuvos rinkai, siūlau rinktis lietuvišką hostingą, jei projektas skirtas užsienio rinkai, siūlau rinktis hostingą iš užsienio. Kadangi užsenietišku hostingu nelabai domiuosi, taigi kitame straipsnyje Jums pasiūlysiu kelis, mano manymu, geriausius kainos ir kokybės santykiu lietuviškus hostingus.

Taigi, galime pradėti. Užsisakome kokį norime hostingą, sumokame už jį ir gauname visus mums reikalingus duomenis. Sekantis žingsnis yra parsisiųsti FTP programą (visą savo gyvenimą naudoju, ir ,ko gero, naudosiu Filezilla). Įrašome programą į savo kompiuterį, paleidžiame ją, ir prisijungiame su mums duotais hostingo duomenimis. Tada išskleidžiame prieš tai parsisiųstus WordPress turinio valdymo sistemos failus ir juos sukeliame į FTP programą (tiesiog pažymėkite visus WordPress failus, ir neatžymėdami jų temkite juos į tam tikrą hostingo aplankalą, kuris yra atidarytas FTP programoje). Tikiuosi aiškiai paaiškinau kaip įkelti failus į FTP programą, jei kas neaišku, galite klausti. Kai sukėlėte failus, turėtumėte matyti kažką panašaus (paveikslėlis yra apkarpytas):

Dabar turėtumėte prisijungti prie hostingo valdymo pulto ir sukurti MySQL duomenų bazę. Jei nežinote kaip sukurti, galite klausti manęs, arba prašyti pakalbos hostingo support‘o. Apie tai, kaip sukurti MySQL duomenų bazę kurti pamokos nelabai galiu, nes kiekvienas hostingo tiekėjas dažniausiai duoda vis kitokius valdymo pultus, bet manau susikurti mokėsite, nes tai nėra sunku.

Susikūrę MySQL duomenų bazę, atsidarykite FTP programą ir atsidarykite failą config-sample.php su bet kokia teksto redagavimo programa. Paėję šiek tiek žemiau, rasite vietą, kurioje Jums reikės įrašyti savo sukurtos MySQL duomenų bazės duomenis:

Keisti reikia tik raudonai apibrauktas vietas, kitų vietų keisti dažniausiai nereikia. Išsaugome visus pakeitimus. Dabar FTP programoje pasirenkame failą config-sample.php (kurio turinį ir keitėme) ir pervadiname jį į config.php pavadinimą.

Dabar mums prireiks ir interneto naršyklės pagalbos. Atsidarome interneto naršyklę, suvedame savo puslapio adresą (turėjote jį susikurti prieš užsisakydami hostingą, arba galėjote pirkti domeną domeną) matote tokį langą, į kurį suvedate savo norimą info:

Spaudžiame „Install WordPress“ mygtuką. Jei viskas gerai, turėtumėte matyti tokį užrašą: „Success!
WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.”

Spaudžiame mygtuką “Log in”, prisijungiame su savo sukurtais duomenimis ir štai, WordPress yra pilnai instaliuotas! Sveikinu perskaičius visą pamoką ir dėkui už dėmesį!